Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hrajeme: Volvo: The Game

Věda

  6:00
U velkých automobilek začíná být dobrým zvykem, že podporují povědomí o značce anebo propagují konkrétní model prostřednictvím bezplatných simulátorů. Švédské automobilce se do podařilo nanejvýš dobře.

Volvo: The Game. foto: SimBinReprofoto

Podobné hry si kladly za úkol propagovat sportovní BMW M3, anebo Mercedes CLK. Volvo jde v tomto ohledu mnohem dále – nejenom že propaguje aktuální modely, ale dává nahlédnout i do historie. Díky velice dobře zpracované fyzice si tak můžete virtuálně porovnat, jak se za ta léta změnila výkonnost motorů a vůbec chování celého vozidla.

Volvo: The Game

Konkrétně to znamená, že si na okruhu budete moci zařádit v C30 a S60, historická vozidla zastupují kousky 850 a 240 Turbo. Jak zvuky motorů, tak chování aut při průjezdu zatáčkami se od sebe výrazně liší, a vy tak máte pocit, že řídíte skutečné auto a ne vznášedlo, jak se to děje u mnoha ostatních simulátorů.

Volvo: The Game

Volva můžete prohánět na celkem dvou okruzích: jeden na Ukrajině, druhý ve starých docích Gothenburgu. Dále nechybí nic, na co jsme u podobných her zvyklí: možnost záznamu jízdy, různé úhly pohledu kamery, několik herních módů a vysoká inteligence počítačového protivníka.

Volvo: The Game

Jediné, co se tak hře dá vytknout, je její reklamní charakter, který se projevuje častým zdržováním ve chvílích, kdy se na obrazovce objevuje nějaké reklamní sdělení. Nutno však podotknout, že takováto forma reklamy je zřejmě ta nejpříjemnější, jaká existuje.

Domovská stránka, 588 MB

Autor: