Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Natrénujte si maturitu z angličtiny

Věda

  7:55
PRAHA - Studenti, kteří budou maturovat z anglického jazyka, mají možnost si na modelových ukázkách vyzkoušet, co je u zkoušky čeká. Maturitní seriál najdete každé úterý v příloze LN Akademie. Sestavený je ve spolupráci s výukovým časopisem Bridge.
Učitel angličtiny (ilustrační foto)

Učitel angličtiny (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Státní maturita se skládá ze tří částí: didaktického testu (reading + listening), písemné práce (writing) a ústní části (speaking). V­ prvních dvou vydání (29.1. a 5.2.) byly výběr různé části didaktického testu. Pak následoval nácvik slohu a ústní části.

Od 26. února na nižší úroveň naváže vyšší, kdy během čtyři týdnů v LN opět otiskneme didaktický test a poslech, pak sloh a na závěr ukázku ústního zkoušení.

Na www.lidovky.cz/anglictina vždy najdete audio nahrávky, které jsou potřeba k poslechovým cvičením.

Listening, 5. března (higher level)

Cvičení si poslechněte zde:

Listening, 26. února (higher level)

Cvičení si poslechněte zde:

Autoři cvičných testů vycházeli z dostupných materiálů Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), jež státní maturitu připravuje a zajišťuje. Cvičení (lehčí úroveň) tedy typově odpovídají úlohám, které maturanti v květnu u zkoušky dostanou.

Vyšší úroveň si mohli studenti vybírat v předchozích dvou ročnících maturit. Letos už ale na výběr nemají a všichni budou maturovat jen z lehčí varianty.

Podrobnosti ke zkoušce z angličtiny lze vyhledat v žákovském průvodci maturitou na oficiálních stránkách www.novamaturita.cz, kde se v sekci „testy a zadání“ můžete podívat i na originální maturitní testy z minulých let. Kompletní ukázka zkoušky je k dispozici i na www.bridge-online.cz (kde najdete i další materiály k maturitě). Časopis Bridge, který je určen pro středoškolské studenty angličtiny, se státními maturitami zabývá již více než deset let.

Témata: angličtina, Maturita

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat