130 let

Diskuze

Nobelovu cenu za fyziku získala trojice Američanů za detekci gravitačních vln

Letošní Nobelovu cenu za fyziku získala trojice Američanů Rainer Weiss, Bary Barish a Kip Thorne za klíčový příspěvek k pozorování gravitačních vln ve vesmíru. Oznámila to v úterý Královská švédská akademie věd.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V. Čistý

3. 10. 2017 19:29

Prý Američani ...

Rainer Weiss je typický běženec, potomek spojení skopčácké křesťanky se sionistou. A jaký byl Weiss starší komunista, o tom svědčí STRAŠLIVÝ fakt: Místo do SSSR emigroval do USA; pro opravdového komunistu NEMYSLITELNÁ věc.

Barry Barish se sice narodil v USA, ovšem OBA jeho rodiče byli sionističtí běženci.

Kip Thorne je údajně Američan, ale je tak zpracován svými pobožnými rodiči, že tvrdí zcela vážně – ač prý ateista – že není fundamentální neslučitelnosti mezi vědou a náboženstvím. Prostě: Je NEVĚDECKÝ ateista, přinejlepším.

Takže tak.

Míru zdar!

0 0
možnosti
VK

V. Kowalsky

6. 10. 2017 19:23

Míru zdar, vám také. Nenapsal by jste kromě pomluv i něco k věci ? Například by jste mohl kritizovat sestavu detektorů do "L" . Tedy jestli víte o co vůbec jde, když už se vyjadřujete.

0 0
možnosti
MS

M. Sedmík

3. 10. 2017 15:26

Je vidět, že článek nepsal fyzik, ale novinář z ČTK.

Vědecké informace o vesmíru pocházejí mimo elektromagnetického vlnění také od jiných zdrojů - např. neutrina (ze Slunce a nezávislá detekce výbuchu supernovy), nebo kosmické záření, jehož vysokoenergetické částice zachycuje observatoř Pierra Augera v Argentině. Další detektor je na ISS.

Nelze říct, že gravitační vlny v detektorech LIGO nepodléhají žádnému rušení, ale naopak je nutné v celkovém signálu pozemské rušení eliminovat. Jeden z oceněných (Weiss) se svými kolegy připravil metody, které umožňují dostatečnou část šumu odstranit.

Pěkný článek je na Technetu.

0 0
možnosti
VK

V. Kowalsky

6. 10. 2017 19:27

Je. Eliminace v tomto případě je obtížná, pomohla by základna na Měsíci. I tak bych to viděl na detektory v otevřeném Y, po 120 stupních, v několika lokalitách. Ale je to penězích, bohužel.

0 0
možnosti