Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový firmware pro iPhone opravuje kritickou chybu

Věda

  6:00
Byť nová verze firmware pro iPhony s označením 2.2 neobsahuje českou jazykovou lokaci, jak se očekávalo, neměli by uživatelé otálet s její instalací. Kromě mnoha vylepšení také obsahuje opravu jedné kritické chyby.

iPhone 3G. foto: AppleReprofoto

Ta se týká webového prohlížeče Safari, který lze obelstít webovou stránkou, která donutí telefon vytočit telefonní číslo bez toho, aby bylo vyžadováno potvrzení uživatelem. Následně dojde k zablokování celého přístroje, což znesnadní ukončení takto vyvolaného hovoru. Pokud by byla chyba zneužita, mohlo by dojít k vynucenému vytáčení drahých telefonních čísel, a tak faktickému okrádání uživatelů iPhonů.

Co se vylepšení a nových funkcí týče, v aplikaci Google Maps najdeme funkci Street View. Dále přibyla možnost výpočtu trasy pro pěší a v městech, kde je to podporováno, i pomocí hromadné dopravy. Google Maps nyní také umí odeslat souřadnice pozice mailem.

I když se očekávalo, že by s touto verzí mohla přijít čeština, nestalo se tak. Jisté drobnosti však tento nedostatek odčiňují. Jedná se především o možnost vypnutí autokorekce při psaní. Dále se zde setkáme s českým formátem data a času, který se projeví v mnoha aplikacích.

Nový firmware lze stáhnou přes iTunes, telefon si jej po připojení nainstaluje sám.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!