• Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Diskuze

Pokusní králíci

Čím jsou mobilní telefony dokonalejší, tím víc připomínají počítače a tím víc si jejich uživatelé musejí zvyknout na fakt, že hlavními testery výrobků jsou především oni sami.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pavel Vachek

7. 10. 2007 16:59
Platíte opravdu za to, co dostáváte???

Myslím, že autor Ondřej Pohl neměl psát "Platíte opravdu za to, co dostáváte?", ale "Dostáváte opravdu to, zač platíte?"

V Lidovkách se bohužel dost často stává, že titulky nedávají smysl nebo odporují obsahu článku.;-(

0 0
možnosti

Uživatel alternativního systém

3. 10. 2007 17:48
Nesprávná generalizace autora

... a zdá se, že až na fanatické fanoušky alternativních operačních systémů jsou všichni s daným stavem smířeni.

1) Ne všichni uživatelé alternativních systémů jsou fanatici. Je pravda, že některé platformy, systémy a distribuce přitahují určité typy více než jiné, ale to, co píše autor článku, je hrubá a nesprávná generalizace. Mainstreamové operační systémy mají také své fanatiky, mnohdy ještě horší (např. Ten-jehož-jméno-se-nevyslovuje a jeho blog o velikosti větší než malé).

2) U oněch alternativních systému si člověk může vybrat, jestli chce stabilitu (za ceny jisté zastaralosti) nebo jestli bude provozovat ty nejžhavější novinky za cenu možné nestability. U operačního systému firmy, jejíž jménu zde vyslovovat nebudu, je bohužel zákazník prvních verzí jejich systémů postaven volky-nevloky do role "nedobrovolného betatestera" (a ještě za co platí) a stabilní a odladěný systém dostane většinou až tak rok-dva před ukončením jeho oficiální podpory... Když o podobných věcech slyším nebo čtu, jsem vděčný tvůrcům nekomerční distribuce alternativního systému, kterou používán, neboť jejich strategie vydávání nových verzí lze shrnou do věty "Vyjde, až když je připravený."

0 0
možnosti

OnD

3. 10. 2007 9:28
Kdo by se s tim za ty prachy testoval?

Otazka je, zda zakaznik pri stale klesajicich cenach elektroniky, opravdu plati i za jeji kompletni otestovani? Pred cca 10-ti lety me zaujalo, jak velka softwareova firma (tusim databazova) mela pravidlo, ze novy produkt je mozno pustit do distribuce, pokud obsahuje mene nez 5 zavaznych a 50 malo zavaznych chyb. Tlak zakazniku na nove verze SW je obrovsky a napr. v nasi SW firme ceny za testovani prevysuji naklady na developement.

Ale co je upgrade firmware v mobilu napr. oproti stahovani aut do servisu? Az se dockame doby, kdy si kazdy bude patchovat auto sam, to bude teprv hukot. :-) Btw nedavno jsem zjistil, ze pri kazde servisni prohlidce mi do auta nahravaji nejnovejsi firmware do ECU.

0 0
možnosti