Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Vánoční akce operátorů (II.)

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: T-MobileReprofoto

Krátce po T-Mobilu a Telefónice O2 přispěchali se svou vánoční nabídkou také dva zbylí operátoři – Vodafone a U:fon. Máme se na co těšit?

Vodafone
Vodafone zcela změnil způsob účtování a přístup k internetu z mobilního telefonu, který je nyní rychlejší a dostupnější a každý zákazník si ho bude moci v rámci vánoční akce zdarma vyzkoušet. Vezměme to ale hezky popořádku …

Počínaje dnešním dnem spouští Vodafone unikátní řešení, díky němuž půjde surfovat internetem na displeji mobilu rychleji než dříve. Uživatele, kteří očekávali výstavbu sítí třetí generace, zřejmě zklamu - svižnější internet je především softwarovou záležitostí. Operátor totiž vyvinul automatický „optimalizátor“, který webové stránky přizpůsobí přesně pro velikost obrazovky daného typu mobilu, čímž zároveň dojde k úspoře dat a tím pádem bude i k rychlejšímu zobrazení webových stránek (podle Vodafonu až 6x). Optimalizátor funguje na všech telefonech vybavených internetovým prohlížečem.

Druhou zásadní inovací je nová podoba portálu Vodafone live!, který se stal výchozí domovskou stránkou a nově obsahuje okénko pro vyhledávání na internetu, možnost ukládání odkazů na oblíbené stránky a historii navštívených adres.

Hlavní změna rovněž přichází ve způsobu účtování. Představeny byly dva nové datové tarify speciálně určené pro brouzdání na internetu přes mobil. První z nich se jmenuje Internet do mobilu na den (24h) a vyjde na 17 Kč, druhý nese název Internet do mobilu a měsíčně za něj zaplatíte 177 Kč. FUP činí 5 MB/den, respektive 100 MB/měsíc. Po dosažení těchto limitů bude rychlost stahování snížena na 16 kb/s.

Kromě webu lze v rámci nových datových tarifů pracovat i s dalšími internetovými službami, např. e-mailem, ICQ, atd. Stejně tak se tyto tarify vztahují na všechny přístupové body (APN), tudíž můžete klidně používat libovolný mobilní prohlížeč, nebo se k internetu připojit z počítače. Pokud ovšem budete chtít, aby byly stránky optimalizovány pro mobil, je třeba zvolit APN WAP. V případě přístupu přes APN Internet se stránky zobrazují standardně.

Nyní už konečně přichází na řadu v úvodu deklarovaný vánoční dárek: Všichni klienti Vodafonu si mohou do 31. 1. 2009 aktivovat internet v mobilu na 6 měsíců zdarma. Zákazníci, kteří používají stávající datové tarify Připojení na stálo a Připojení na dlouho, dostanou slevu na své tarify ve výši 177 Kč měsíčně.


U:fon
U našeho nejmladšího operátora začaly Vánoce o několik dní dříve, konkrétně 3. listopadu. Od tohoto data si lze totiž pořídit vánoční edici 2v1 tarifu Za 300, při jehož aktivaci bude druhý paušál napořád zcela zdarma. Spolu s tarifem dostanou noví zákazníci při dvouletém úvazku 2 mobily za pouhé 2 Kč. Vánoční nabídku je možné využít i bez smlouvy na dobu určitou, v tomto případě je ale nutné počítat s nedotovanými cenami mobilních přístrojů. Nabídka platí do konce roku 2008.

Co se týče tarifu Za 300, za volání a SMSky ve vlastní síti nic neplatíte, hovory do ostatních sítí jsou zpoplatněny částkou 3,90 Kč/min, esemeska vyjde na 1,19 Kč (pro prvních 250 textovek v měsíci), respektive 1,50 Kč.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Kamara mi dal pěstí před zraky trenérů, líčí Kúdela. Bál se o Kolářův život

Ondřej Kúdela ze Slavie a Glen Kamara z Glasgow Rangers v ostré strkanici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odehrál bezchybný zápas, pomohl k vítězství a do čtvrtfinále Evropské ligy. Nic z toho se ale v souvislosti s Ondřejem...

Metál, nebo vězení? Americký pilot tlačil poškozené letadlo nad Vietnamem

McDonnell F-4C Phantom II | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad Vietnamem došlo v březnu 1967 k události, která v letectví opravdu není běžná: tlačení poškozeného stroje ve...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...