Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zájem o nový iPhone je v Česku nižší než loni

Věda

  9:41
Zájem o nový multimediální telefon iPhone z dílny Apple je podle tuzemských mobilních operátorů výrazně nižší než při loňském uvedení jeho předchozí verze. Loni se během prvního dne prodalo v Česku na 3500 iPhonů, letos to mohla být zhruba polovina. Na vině bude zřejmě vysoká cena, za kterou nový iPhone čeští operátoři nabízejí.

iPhone 3GS. foto: AppleReprofoto

"Zájem je výrazně nižší než u předchozího modelu," uvedla mluvčí T-Mobile Martina Kemrová. Podobně reagoval i mluvčí O2 Martin Žabka. Přesnější údaje ale operátoři nechtěli sdělit.

Nejmladší operátor Vodafone podle mluvčího Miroslava Čepického zaznamenal také menší prodej. "Dosud jsme prodali téměř 2000 telefonů. Největší zájem je o černý přístroj s pamětí 16 GB," dodal.

Zájem u Vodafonu mohla podpořit i páteční chyba v elektronickém obchodě operátora, který telefon zprvu nabízel za výrazně nižší cenu. "Kvůli systémové chybě při zahájení prodeje iPhone 3GS na eShopu si tuto novinku u Vodafonu objednalo prvních třicet zákazníků za cenu od 877 do 4277 korun. Těmto šťastlivcům ho za tuto cenu i prodáme," dodal mluvčí.

Operátoři nabízí nedotovaný iPhone ve verzi s pamětí 16 GB od 15.777 korun. Naopak cena 32 GB verze se může vyšplhat až na 19.999 korun. Cena předchozí verze začíná o zhruba 4000 Kč níže. Dotovaný přístroj pak lze získat od zhruba 9000 korun. Nejlevněji lze iPhone 3GS pořídit u Vodafonu a naopak nejdráž u T-Mobile, který nabízí jen 32GB verzi. Srovnání základních a dotovaných cen nalezenete zde.

iPhone 3GS

Nový iPhone je na vybraných trzích k dostání od 19. června. Za první tři dny se ho prodal jeden milion kusů, což je zhruba stejné množství jako u předchozí verze. Nový model iPhone 3GS nabízí rychlejší přenos dat, až dvojnásobnou paměť a větší výdrž baterie, přístroj také umí například pořizovat videozáznamy.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!