Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Pochvala české justici: Do předvolební kampaně zatím nezasáhla

Pokud se do začátku voleb nestane nic mimořádného, jedním z jejich vítězů by mohly být oproti roku 2006 orgány činné v trestním řízení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Pochvala panu Cortésovi
ta manda je dokonalá. 
0/0
1.11.2013 23:15
Foto

Arny

Velký omyl
 Zpráva předložená panem Kubice, která se vžila do povědomí jako “Kubiceho zpáva”, o žádném tlaku na vyšetřování citlivých kauz nehovořila. Ostatně i její název “Zpráva o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy” nasvědčuje tomu, že obsah byl zcela jiný, o čemž donedávna bylo (a pravděpodobně) ještě i je možné, se přesvědčit z obsahu zveřejněných fragmentů na internetu. Nebyl to pan Kubice, který si určil termín, jednání Výboru pro obranu a bezpečnost (těsně před volbami), kde byla zpráva probírána, ale vedení a členové tohoto výboru.Nebyl to pan Kubice (ani nikdo jiný z ÚOOZ), kdo se úmyslně postaral o zveřejnění obsahu této zprávy, která byla v režimu utajení “Důvěrné”, ale konkrétní člen-poslanec(!!!) zmíněného výboru. Za to nakonec dostal sice směšnou pokutu 29 tis. Kč., ale byl alespoň jasně odhalen viník a původce následného šikanozního vyšetřování úniku inspekcí MV vedeného vůči J. Kubicemu a dalším lidem z ÚOOZ. A jen taková perlička - byl to J. Kubice a jeho spolupracovníci, kteří byli tahaní po soudech za obsah zprávy, který nebyl určen ke zveřejnění, a nikoliv onen poslanec, který tiše čekal až se vše přežene.Sečteno, podtrženo, v roce 2006 ani policejní ani justiční orgány do žádného předvolebního boje úmyslně nezasáhly. Do tohoto boje byly policejní orgány vtaženy a zneužity samotnými politiky. Rozdíl mezi rokem 2006 a rokem 2013 je v tom, že v roce 2006 byly OČTŘ jednorázově zneužity těsně před volbami, byť vliv na rozhodování voličů nebyl nijak exaktně prokázán. Minimálně od roku 2010 je však činnost OČTŘ zneužívána k dlouhodobé masáži veřejnosti kauzami typu CASA, Pandur, Tatra, nákup minometů, Opencard, Rath, trafiky rebelů ODS a dalšími, za využití “fundovaných” analýz a komentářů “investigativních novinářů” jako je T. Syrovátka, J. Kroupa, O. Kundra, J. Spurný... Určitě to nebudou OČTŘ, kdo by měl být jedním z vítězů voleb 2013, ale (v tom horším případě) ti, kteří s nimi, či výsledky jejich práce, účelově manipulují ve svůj prospěch. 
0/0
24.10.2013 7:51
Foto

P14a34v85e60l 35M21i37c17h85a92l 9703275153

Amnestovatelné věci zmiňovat má smysl nepatrný
Mediální marketing si poradí i bez toho, honička na církevní majetek na Hradě je stejně zábavná. Uličnická, zazvonit na domovnici a utéci ? Nebo otrlejší zůstnou a podiví se, copak? Nejde o chalupy, stejně by šly časem do privatizace, stejně jako pozemky českých státních lesů po ´89 do 1013 , kde halasně troubeno "prodávat se nebude", jen co se nějaký vlivný koupěchtivý zájemce urodí.. Paforzní lov je na kardinála, jež se neprodal, jako plnoletá svéprávná studovaná Kateřina , na nějaké "filmování" nepropůjčil. Trefí ho šlak nebo netrefí: Stačí publiku, že se spravedlivě v rozhlase rozčílil?  Barvy Katky jsou voleny ze soucitu, sledovala televizi a to se tam naučila. Barvy kardinála jsou nevoleny z odporu, když se na nás valí novofeudálové (proti nim šlechtické rody  majetkově co poklasnej) , je třeba "urozenost" , legitimitu potupit. Prý českoslovesnká republika zrušila latifundisty... a kde se vzali ti dnešní?? To pár pověšených papalášů nestojí ani za řeč.
0/0
23.10.2013 22:30