Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Motivem letošní StarDance bude čas, taneční páry zatančí i charleston

Účastníci 11. ročníku taneční soutěže StarDance. foto: ČESKÁ TELEVIZE

Leitmotivem 11. ročníku taneční soutěže StarDance, kterou Česká televize začne vysílat od 16. října, se stane čas a nový začátek. Poprvé si taneční páry zatančí charleston, zazní písně Jiřího Suchého a jeden z večerů bude patřit filmovým melodiím. Nesmí chybět ani benefiční tančírna pro Centrum Paraple. Kvůli koronaviru se mimo jiné upraví kapacita hlediště. Na tiskové konferenci to ve středu oznámili tvůrci pořadu.
  13:28

„Leitmotivem čas jsme propojili celý ročník. Diváci ho uvidí v malých i větších náznacích v logu, znělce, příbězích seznámení. Je to motiv, který udal tón,“ řekla kreativní producentka pořadu Lucie Kapounová.

Čtveřice porotců.
Moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková.

V soutěži se jako obvykle představí deset párů. Letos je s profesionálními tanečníky vytvoří herci Simona Babčáková, Jan Cina, Zdeněk Godla, Pavel Trávníček a Marika Šoposká, zpěváci Tereza Černochová a Mirai Navrátil, sportovci Andrea Sestini Hlaváčková a Tomáš Verner a farářka Martina Viktorie Kopecká. Jejich výkony budou hodnotit Richard Genzer, Jan Tománek, Zdeněk Chlopčík a Tatiana Drexler, kteří zasednou v porotě stejně jako v desátém ročníku soutěže.

Na tanečním parketu se páry poprvé představí v sobotu 16. října. Druhý soutěžní večer bude Moondance Orchestra pod vedením kapelníka Martina Kumžáka hrát písně divadelníka, herce a skladatele Jiřího Suchého, který oslaví v říjnu 90. narozeniny. Třetí taneční sobotu má patřit tajemnu a kouzlům. Pátý přímý přenos, kde si páry zatančí na filmové hity, zahájí akrobatické číslo. Charleston bude následovat během souboje týmů v šestém soutěžním večeru. Na řadu přijde i současný tanec. V semifinále se na parketu představí i porotci a během finálového večera se diváci mohou těšit na společný valčík.

Charitativní díl s Centrem Paraple se bude v taneční soutěži konat popáté. Letos bude program součástí sedmého přímého přenosu, který se uskuteční 27. listopadu. Diváci soutěže budou moci Centrum Paraple podpořit během vysílání zasláním dárcovské SMS. Taneční páry spolu s handicapovanými tanečníky mimo jiné vystoupí v choreografii Marka Zelinky.

Kvůli pandemii koronaviru má být podle manažera realizace Viktora Průši upravena kapacita hlediště. Posune se dále od tanečního parketu, aby měli diváci větší odstup od účinkujících. Lidi v realizačním týmu i diváky soutěže na místě čeká také testování na koronavirus a nošení respirátorů ve vnitřních prostorech s výjimkou účinkujících před kamerou a další omezení.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat