Úterý 13. dubna 2021svátek má Aleš 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Kam na exotickou dovolenou?

Kam na exotickou dovolenou? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kam na exotickou dovolenou? | foto: Impression Media, s.r.o.

Prozkoumejte exotické destinace a vydejte se na zajímavá místa, která turismus objevuje zatím po malých krůčcích.

Lákají vás bělostné pláže a tyrkysové moře? Toužíte se procházet s hlavou vysoko v oblacích a pozorovat dechberoucí východ slunce? Nebo sníte o sledování padajících hvězd v pouštních dunách? Dovolená v exotických destinacích má v našich představách stále punc luxusu a vznešenosti. Globalizovaný svět však nabízí nepřeberné možnosti, díky kterým se můžete do vašich vysněných destinací podívat i vy.

Maroko

Překrásná architektura, která v sobě mísí prvky tří kultur, evropské, arabské a africké, a tří náboženství, křesťanství, islámu a judaismu, na vás čeká při návštěvě Maroka. Severoafrická země ležící na pobřeží Atlantského oceánu si stále zachovává svou specifickou atmosféru i přesto, že ji od Španělska dělí jen úzký Gibraltarský průliv. V Maroku vás čekají uzounké uličky prastaré mediny vonící po koření, pestrobarevné ručně vyráběné koberce, kožené výrobky, lahodné pokrmy i různorodé architektonické a přírodní skvosty. Součástí Marockého království je totiž i část Saharské pouště, ve které až do dnešních dní žijí kmeny kočovných Berberů, na jeho území se však rozkládá také mohutné pohoří Atlas.

Ať už pro svou cestu zvolíte jakékoli z větších měst, nemůžete téměř šlápnout vedle. Oblíbená je například Marrakéš, která v minulosti sloužila jako křižovatka obchodníků, protože je obklopena jak pouští, tak i horami. Najdete zde jedny z největších marockých trhů, jimž dominuje známé náměstí Jemaa el-Fna. Často navštěvované je i přístavní město Essaouira, které bylo vybudováno Portugalci jakožto námořní pevnost a je dokonce zapsáno na seznamu UNESCO. Za návštěvu jistě stojí i Fez, Casablanca nebo hlavní město Rabat. Populární je i letovisko Agadir, do kterého míří většina pobytových zájezdů. Jejich ceny se v letních měsících pohybují už v rozmezí kolem 15 000 Kč. Zpáteční letenky do Maroka lze ve výhodných nabídkách sehnat i za přibližně 2500 Kč. Dovolená v Maroku tak nemusí být drahou a nedostupnou záležitostí. Ceny marockých pochutin, kvalitních výrobků i ubytování na místě jsou navíc velmi mírné.

Azorské ostrovy

Láva, zemětřesení a legendy o bájné Atlantidě daly vzniknout uskupení různě velkých ostrovů v dnešní době spadající pod správu Portugalska. Azorské ostrovy jsou právem označovány za největší exotiku Evropy. Najdete zde vysoké hory, sopky, vyvěrající termální prameny i sopečná jezera. To vše doplněné o překrásné scenérie plné bujaré zeleně, květin, vinic a dalších plodin. Azory jsou také vyhlášené pro svá golfová hřiště, která prý mají patřit k jedněm z nejvyhledávanějších na světě.

Kam na exotickou dovolenou?

Malebný je například ostrov Sao Migue, na kterém se nachází také hlavní město souostroví Porto Delgada. Devět ostrovů tvořících Azory se nachází v Atlantském oceánu přibližně 1500 km od pevniny. Z Portugalska proto cesta zabere přibližně dvě hodiny. Právě odtud lze také zakoupit nejvýhodnější lety, ceny se mohou pohybovat i kolem 30 eur. Z ostatních míst Evropy jsou pak ceny vyšší. Čas od času se však objeví výhodná nabídka kombinující lety na Azory s návštěvou Portugalska.

I přesto, že popularita Azorských ostrovů roste, jde stále o turisty méně navštěvovanou oblast. Tomu pak odpovídají i o něco vyšší ceny zájezdů. V závislosti na délce a typu pobytu se náklady samozřejmě liší. Obecně je však nutné počítat s cenou pohybující se kolem 30 000 Kč za pobyt.

Filipíny

Filipíny tvoří přes sedm a půl tisíce ostrovů a ostrůvků v západním Tichém oceánu. Většina jich vznikla sopečnou činností, a mnoho ostrovů je vulkanicky aktivních dodnes. Známé jsou například Taal Volcano, Pinatubo a Mayon Volcano. Díky poloze Filipín v tajfunovém pásmu jsou poměrně časté i tajfuny a každodenní, povětšinou velmi slabá, nepocítitelná, zemětřesení. Během roku se střídají 3 roční období, přičemž nejvhodnější doba na návštěvu je od prosince do března, kdy je příjemná teplota, případně až do května, kdy ani přes vysoké teploty ostrovy nezmítá období dešťů. Filipíny jsou však turisty vyhledávány hlavně kvůli překrásným bělostným plážím, podvodním jeskyním a nádherným příležitostem k potápění a šnorchlování či návštěvě pralesů, vodopádů a dalších tropických krás. Oblíbené jsou ostrovy Bohol, Palawan, Boracay nebo Panglao. Často navštěvovaný je i ostrov Luzon na kterém leží i hlavní město Manila. Zájezdy přes cestovní kanceláře bývají pobytové i poznávací, většinou na větší počet dní. Dle programu se proto ceny mohou pohybovat i od 65 000 Kč nahoru. Pokud byste si na návštěvu troufli samostatně, cena letenek bývá kolem 20 000 Kč. Náklady přímo na místě však nejsou příliš vysoké. Část peněz je však nutné vyčlenit na přesun z ostrova na ostrov a zejména pak na zaplacení kvalitních průvodců v případě návštěvy pralesů.

Kam na exotickou dovolenou?

Thajsko

Mezi vyhledávané exotické destinace v Tichém oceánu patří i Thajsko. To je vyhlášené překrásnými plážemi, přírodními scenériemi a pulzujícími velkoměsty prodchnutými prastarou asijskou kulturou a buddhismem. Za zmínku stojí krásné národní parky Khao Lak nebo Kaeng Krachan, vyhlášená je i přímořská oblast Pattaya či Phuket. Oblíbené jsou i Koh Samoi, Krabi a Khao Lak. Thajsko je možné navštívit v podstatě bez omezení, v průběhu celého roku. Nejvýhodnější jsou však k návštěvě zimní měsíce, kdy je zpravidla méně srážek a teploty jsou příjemné a ne příliš vysoké. Zájezdy s cestovní kanceláří vás zavezou na překrásné pláže a provedou vás i tropickými pralesy či národními parky. Ceny za týdenní dovolenou začínají už na 30 000 Kč. Letenky se ve výhodné nabídce dají sehnat i za polovinu. Ubytování, stravování a další náklady na místě nejsou vysoké. Nejvyšší položkou tak zůstává doprava na místo.

Kam na exotickou dovolenou?

Last minute zájezdy na Nalastminute.cz

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...