Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magazín

Coming out Karolíny Kachyňové? Když mi dcera prozradila, že je lesba, vše do sebe zapadlo, říká herečka Mihulová

Alena Mihulová a dcera Karolína Kachyňová | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premium Rozhovor
Herečka Alena Mihulová a její dcera Karolína Kachyňová o tom, jak je možné, že spolu nemají konflikty, co by Karel Kachyňa řekl na to, že je jeho dcera „na holky“, a taky proč je nesmysl snažit se vtěsnat do jakékoli škatulky.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Sotva se v podniku, kde máme rozhovor, stihnou usadit, zamíří k nám obsluha a zasype Karolínu komplimenty na její instagramový profil zaměřený na reklamu na sociálních sítích. Herečka Alena Mihulová se spokojeně rozzáří.

„Lidé mě už dnes tak často neoslovují kvůli filmům, ale jdou spíš za Karolínou kvůli její práci. Pro matku je to moc hezký pocit. Akorát většině z toho, co si budete o sociálních sítích povídat, pravděpodobně nebudu rozumět,“ poznamenává.

Tomu se nevyhnete, protože se hodlám hned zkraje zákeřně zeptat, jak byste popsala Karolíninu práci.
(Karolína se začne smát)

Alena: Já se vždycky bojím, že bych to nepopsala správně, tak to většinou dělám tak, že se Karolíny po stopadesáté zeptám, jak se to, co dělá, přesně jmenuje.

Karolína: Tak to zkus – co dělám, maminko?

Alena: Marketing. Marketing na sociálních sítích.

Karolína: Správně!

Alena: Tu a tam doma zaslechnu nějaký střípek, ale o čem by se asi tak se mnou do hloubky bavila, když ví, jaké mám vědomosti? Samozřejmě mě moc těší, že se jí tak daří, zvlášť proto, že znám její cestu od začátku, kdy to takhle samo nešlo. I když samo ne, to je špatný výraz. Karolína je velmi pracovitá. Dneska se zdá, že to jede samospádem, ale ona pořád vymýšlí nové a nové věci. A když už se mnou mluví o své práci, pak srozumitelně, abych to pochopila. Akorát má holčička moje obrovskou nevýhodu, že to vzápětí jako pro sebe nepotřebnou věc zapomenu. Já si v zásadě nic jiného než svoje texty nepamatuju.

Karolíno, jak byste Alenu doplnila?

Karolína: Zabývám se marketingem na sítích, což znamená, že pomáhám podnikatelům prodávat skrze sociální sítě. Sociální sítě, hlavně Instagram, jsou kanálem, na kterém můžete získat klienty a zákazníky nejlevněji, protože sítě jsou zdarma. Jasně, můžete si platit reklamu, ale i ta je celkem levná.

Pokud vím, Alena sítě nemá, přitom Instagram je dnes oblíbenou platformou nejen mladých hereček, ale i těch zralejších. Profil mají třeba Tereza Brodská, Dagmar Havlová nebo Eva Holubová. Neřešily jste možnost, že ho budete spravovat spolu?

Karolína: Maminka profil nemá a říkám jí, že to ani není zapotřebí, žádný produkt ani službu neprodává. Myslím, že sociální sítě jsou skvělá věc z pohledu producenta obsahu, ale už ne konzumenta. Pro byznys jsou sítě geniální, pro psychické zdraví nikoli. K čemu se nechat vystavovat negativním zprávám a interakcím lidí, kteří nemají dobré úmysly? Já sama sítě využívám čistě pro byznys, nemám ani osobní profil. Kdysi jsem ho mívala, ale už jsem ho zrušila.

Alena: Snažím se žít přítomností, udržovat si psychický balanc a myslím, že sociální sítě k němu zrovna nepřispívají. Když jsem točila Atlas ptáků, dopisovala si moje hrdinka s milencem přes sítě. Potřebovala jsem se naučit pracovat s Facebookem, tak jsem si založila profil, ale pak jsem ho zase zrušila, abych lidi nemystifikovala, že jim záměrně neodpovídám.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor: