Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Esprit

Lidské hodnoty jsou nové míry. Modeling se změnil hodně, musíte mít výraznou osobnost, říká modelka

Topmodelka Barbora Brušková | foto: Honza Zima

Premium Rozhovor
HBO Max uvedla nový dokument Říše snů o vzestupu a pádu designérů Johna Galliana, Marca Jacobse, Alexandra McQueena a Toma Forda. Topmodelka Barbora Brušková (26) pro Johna Galliana pracovala, stejně tak se setkávala s Annou Wintour. V rozhovoru tedy přináší zajímavý vhled do zákulisí světové módy.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Svou první přehlídku šla v Paříži pro módní dům Saint Laurent. Následovala kaskáda dalších prestižních show, od Hermes po Schiaparelli. Johnu Gallianovi se dokonce na několik sezon stala múzou a tváří Maison Margiela. Mohli jste ji vidět na titulkách nejprestižnějších módních magazínů včetně Vogue, Harper’s Bazaar nebo L’Officiel a v nespočtu módních stories. O kariéře, jakou má Barbora Brušková, si mnozí nechávají zdát.

Letos je to už 12 let, co se zúčastnila prestižní soutěže Schwarzkopf Elite Model Look. Od té doby také založila firmu STROOI, která distribuuje stoprocentně přírodní, a tedy rozložitelná brčka a příbory (“Šiřme lásku, ne odpad!“), a vystudovala mezinárodní obchod na Ekonomické univerzitě v Bratislavě.

„Inženýrský titul si ale na setkartu nejspíš nenapíšu,“ říká, když se potkáváme v pražské pobočce modelingové agentury Elite. Za okny se Národní třída probouzí do chladného zářijového dne, uvnitř už se svět točí naplno. Říká se, že ďábel nikdy nespí. Mohu potvrdit, že móda také ne. Než jsme si sedli k rozhovoru, Honza Zima Barboře pořídil několik portrétů. Udělat snímek, na kterém by jí to neslušelo? Zhola nemožné. Není divu, že se řadí mezi nejúspěšnější československé modelky.

Kudy vedla tvá cesta do modelingu?
Přes nákupní centrum. (směje se) Zrovna jsme s maminkou nakupovaly, když na mě zamával Saša Jány, ředitel agentury Elite Model Prague.

Jaký to je pocit, když tě zastaví cizí člověk a poví ti, že máš potenciál být modelkou?
Popravdě řečeno, mě to tenkrát až tolik nepřekvapilo, tehdy mi to říkalo hodně lidí, ale já tomu nikdy nedávala velkou důležitost. Rozhodně tedy ne dost velkou na to, abych sama nějakou modelingovou agenturu oslovila. Po tom setkání jsem se ale o modeling začala zajímat a hovořila o něm s rodiči. Elite je známá agentura a byla jediná, kterou mi schválili, tak jsem si řekla, proč to nezkusit. A tady jsem!

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...