Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C polojasno Předplatné LN
27. dubna 2017 6:55 Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Řeč těla kazí i dokonalou krásu. Své o tom ví i Melania Trumpová

Melania Trumpová přísnou porotkyni talentové soutěže | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Melania Trumpová přísnou porotkyni talentové soutěže | foto: REUTERS

PRAHA Šaty dělají člověka, zní dlouhověká „pravda“. Pravidelný čtenář Čekstajlu ví, že na těchto stránkách razíme přece jen poněkud odlišné heslo. Šaty (a boty a doplňky) mají podtrhovat člověka, ne jej měnit. Neboli móda má dotvářet osobnost, ne jít proti ní. Protože, když se nositel tlačí do outfitu, který mu jde přímo „proti srsti“, je to vidět. A hodně.

Prozradí ho řeč těla. Sebedokonaleji střižený kabát, plesové šaty nebo sebelépe padnoucí lodičky vyzní přinejmenším křečovitě, spíše však jako módní přešlap, pokud s tím, co máme na sobě, vnitřně „nesouhlasíme“.

Ošívání, hrbení se, nejisté našlapování a obranné postoje jsou pak typickými projevy. A dokáží pokazit i jinak dokonalý zjev.

Laura Bushová připomíná na portrétu milou autorku detektivek Jessicu...

Laura Bushová

Názorným příkladem je nová první dáma Spojených států. Melania Trumpová od počátku mandátu svého muže „nekypí“ nadšením z nové role. Vidět to bylo například při inauguraci. V pastelovém kostýmku z dílny Ralpha Laurena vypadala naprosto dokonale. Když se na ni v rámci ceremonie nastupující prezident otočil, roztáhla rty do širokého úsměvu, který pohasl okamžitě, jen co opět viděla manželova záda. Trumpovi kritici v tom rádi viděli nenávist, ale spíš šlo o to, že nová paní prezidentová je v roli, v níž se necítí. Tyto „šaty“ jí na rozdíl od na míru šitých kostýmků a rób nesedí.

Přitom předpoklad být nejkrásnější i nejstylovější první dámou USA za poslední desetiletí má. Jako bývalá modelka a dnes žena s neomezeným rozpočtem se stále fantastickou figurou vypadá vždy jako vystřižená z fashion story ve Vogue. Už v kampani vyměnila výstřední miliardářský lehce kolotočový styl za lady styl, kterému dává drobnými prvky šmrnc. Ale vždy je v tom maličko křeč.

Melania Trumpová na obálce časopisu Vanity Fair
Melania Trumpová je bývalá slovinská modelka. Ve Spojených státech žije od roku...

Zřetelně se to projevilo v uplynulých dnech. Bílý dům zveřejnil oficiální portrét Melanie Trumpové. A ten je v protikladu k předchozím prvním dámám. Prezidentova manželka je na něm samozřejmě dokonale nalíčená i oblečená. Namísto amerických návrhářů vsadila na evropské těžké módní váhy – Dolce&Gabbana a Hermés. Ale postoj prozrazuje, že role první dámy není tím, po čem by původem slovinská kráska skutečně toužila. Založené ruce a výraz jako z Nejslabší, máte padáka prozrazují odměřenost, uzavřenost a působí chladně a skoro až nepřátelsky.

Historický okamžik podtrhla o den dříve svým emocionálním projevem Michelle...


Oproti tomu předešlé nájemnice Bílého domu působily na oficiálních portrétech buď jako milé sebevědomé a uvolněné hostitelky (Michelle Obamová), či jako bezmála až mateřské typy (Laura Bushová) evokující dojem „přítelkyně celého národa“. Je ale možné, že se Melania Trumpová se svou novou životní rolí sžije. Přece jen se přes původní prohlášení, že se do prezidentských povinností příliš nezapojí, začala oficialit účastnit. A její šatník napovídá, že k prvnímu uvolnění došlo. Nevýrazné pudrové odstíny, případně sterilní bílou, začaly střídat i pestré barvy.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...