Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Rok přírodních barev. Korálová nabízí možnost nechat se obejmout teplem

Korálová barva | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Korálová barva | foto: Shutterstock

Jednou z nejpromyšlenějších forem mučení muže je aspoň podle názoru Čekstajlu debata o barevných odstínech. Ideální je jej vystavit úkolu přinést něco v malinové a pak jej pokárat, že snaha hezká, ale toto není malinová anóbrž rumělková a vůbec zkazil tím Vánoce, oslavu a ve svém důsledku celý život.

A příští rok, pánové, bude hotové peklo. Jako tradičně počátkem prosince už byla vyvolena barva roku. Tedy hned několik, protože konkurenční výrobci barev se samozřejmě neumějí shodnout, který odstín je ten pravý, a každý vyhlašuje ten svůj vyvolený. Nejznámější je přitom Pantone. To pro letošní rok zvolilo ultrafialovou, což z hlediska mužů aspoň bylo pochopitelné slovo. Její vláda však končí a z vesmírných výšek se firma rozhodla vrátit zpátky na zem. Tedy přesněji k přírodě, a to rovnou do hlubin oceánů. 

Takže pozor, fanfáry. Barvou roku je korálová. Pro milovníky kódů: Pantone 16-1546. Pokud váháte, jak taková barva vypadá, vězte že jde o odstín červené (to by snad mohla být pochopitelná barva i pro muže) přecházející přes růžovou do oranžové. Prostě zajeďte si k Rudému moři, vezměte šnorchl a ploutve a koukněte pod hladinu na, pozor, živý korál. Nebo si pusťte nějaký přírodopisný dokument. Jakkoli je výběr barvy roku vlastně rozhodnutí rovnající se zapíchnutí prstu do palety, tak zdůvodnění zní sofistikovaně. 

Korálová barva

„Korálová nabízí možnost nechat se obejmout teplem a nasytit nás pohodlím v neustále se měnícím prostředí,“ zdůvodnila firma volbu. Jazykem trochu normálnějším to pak vysvětlila CNN, když tvrdí, že ve zrychleném světě technologií je návrat k přírodním barvám jakousi jistotou a uklidněním.
Módní magazíny se už nad novou barvou roku rozplývají. Třeba takový Glamour je nadšen z toho, že jde o skvělou volbu pro make-up. Zejména tedy oční stíny, které na rozdíl od trávově zelené z roku 2017 budou slušet a lichotit každé ženě. Je pravda, že tento odstín také není úplně marnou volbou pro svršky. Určitě není tak denervující jako ostře fialové odstíny tohoto roku a kromě lidí s tendencí míti lehce zarudlou pokožku se dá považovat za obecně slušivou. 

Kořeněný med

Přesto, pokud zrovna netíhnete k načervenalým odstínům, je možné se poohlédnout po konkurenci. Výrobce barev Dulux, společnost AkzoNobel také zamířila do přírodních tónů. A to výrazně tlumenějších (takže pánové tady je šance pro vás, ale upřímně trefit se přesně bude fuška). Barvou roku 2019 je podle této firmy odstín „kořeněného medu“. Nejlépe si to lze představit jako lehce zcukernatělý med, do kterého přimícháte třeba skořici. Vyjde vám něco na způsob okrovobéžové. Na stěnách v bytě jde určitě o dobrou volbu, která působí útulně. Na oblečení to není žádná hitparáda výraznosti, ale zase po roce nebude demodé a k dalším zemitým tónům se bude hodit vždycky. A nebo se vykašlete na trendy a noste to, co je vám příjemné. Ona stejně móda, jak tvrdí naše nejceněnější návrhářka Liběna Rochová, odráží ducha doby. A tím je dnes chaos.

Korálová barva
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!