Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

5 NEJ speciál. Čeští designéři oceněni v prestižní americké soutěži

Design

  6:00
V jedné z nejuznávanějších designérských soutěží na světě, slavné Good Design, bylo letos oceněno 5 návrhářů z České republiky.

Zadáním bylo "Čaj a káva". Martin Žampach a Matěj Chabera přišli s návhem setu KON a uspěli. foto: Petr Karšulín, styling: Iva Jakešová

GOOD DESIGN AWARD

Ocenění Good Design uděluje Muzeum architektury a designu v Chicagu už od roku 1950, kdo jej založili ikoničtí designéři a architekti Eero Saarinen, Charles and Ray Eamesovi a Edgar Kaufmann ml.. Každoročně se do prestižní soutěže přihlásí tisíce děl z celého světa, odborníci pak rozhodnou zhruba o stovce nejlepších produktů, které zařadí do 25 kategorií. Čeští designéři a výrobci letos uspěli v odděleních Nábytek a Na stůl a produkty, které dostaly vytouženou nálepku Good Design, nejsou na scéně žádnými nováčky. Další medaili do sbírky si odnesly židle Mojo a Tram značky TON, uspěla také židle figure litovelské značky Situs, odborníci ocenili také minimalistickou kolekci sklenic Ronyho Plesla a "dobrým designem" je o kolekce KON Martina Žampach a Matěje Chabery. Všem oceněným ze srdce gratulujeme!

MARTIN ŽAMPACH & MATĚJ CHABERA: KON
VÝROBCE: KAVALIER

Set KON byl navrhnutý pro českou sklárnu Kavalier a je vyroben z odolného Simaxu.

RONY PLESL: DAYTOM TUMBLER
VÝROBCE: SAHM

Oceněné sklenice Ronyho Plesla

MICHAL RIABIČ: MOJO
VÝROBCE: TON

TON Mojo designéra Michaela Riabiče

THOMAS FEICHTNER: TRAM
VÝROBCE: TON

TON Tram Thomase Feichtnera

PETR ŠEBELA: FIGURE
VÝROBCE: SITUS

Situs Figure designéra Petra Šebely

ZAJÍMÁ VÁS CENA GOOD DESIGN? V ZÍTŘEJŠÍM ČLÁNKU JI PŘIBLÍŽÍME A NABÍDNEME I ROZHOVOR S OCENĚNÝMI DESIGNÉRY MATĚJEM CHABEROU A MARTINEM ŽAMPACHEM.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!