Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Design

Závan nostalgie a ztracené noblesy. Slovenský návrhář představil svou první autorskou kolekci

Boris Král představil svou první autorskou kolekci foto: Ivan Kašša

Svou první autorskou kolekci představil mladý slovenský návrhář žijící v Praze v rámci MBPFW SS23 v hotelu Andaz.
  12:00

„V kolekci Salon de nuit se snažím zachytit esenci večera, výjimečných večerních looků, které jsou velmi elegantní, mají propracovanou siluetu a působí velmi důstojně. Jejich dekorativnost je v kolekci potlačená a vynikají tak samotné siluety modelů v sytých barvách. Pracuji v ní s motivem kohoutí stopy, který je převedený do tvarování samotného střihu anebo do podoby štrasových střapců,“ říká Boris Král.

Boris Král se o módu začal zajímat již na základní škole, rozhodl se proto studovat obor oděvní design na Střední umělecké škole v Trenčíně. V průběhu studia se pod vedením zkušených pedagogů a odborníků z oblasti módy naučil navrhovat, konstruovat střihy i šít. Praxi získal během studia a při vytváření nových modelů a kolekcí. Stále se zdokonaloval a nacházel nové způsoby práce, které uplatňoval například při spolupráci s Janem Černým anebo Jakubem Polankou.

Mezi jeho nejoblíbenější módní období patří roky po druhé světové válce, obroda haute couture a 40.až 60. léta minulého století. Modely šije nejraději z vlny, kašmíru nebo hedvábí v oblíbených barvách půlnoční nebo elektrické modré, růžové, stříbrné nebo bílé.

Slovenský návrhář má ateliér v centru Prahy. Věnuje se především modelům, které šije na míru s důrazem na ruční zpracování a perfektní střih. Při navrhování modelů Borise inspirují samotné ženy a jejich potřeby. Na ušití večerních šatů od první zkoušky po předání šatů zákaznici je potřeba počítat přibližně s třemi týdny.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!