Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Design

Česká módní jízda. Představujeme trojici návrhářů, kteří dobývají i světovou scénu

Čerstvá absolventka UMPRUM Natalie Dufková je sice nejmladší z našeho výběru, nakročeno má ale stejně ambiciózně. Před pár týdny zvítězila v mezinárodní soutěži Diploma Selection na říjnovém Designbloku. | foto: Robert Houzar

Premium Doporučujeme
O českých módních návrhářích je v posledních měsících slyšet víc než kdy jindy. Vybrali jsme pro vás tři zvučná jména, která dobývají nejen českou, ale i světovou módní scénu. V hlavní roli Jan Černý (27), Mikuláš Brukner (27) a Natalie Dufkova (25).

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Jan Černý

Módního návrháře Jana Černého vám nemusíme dlouze představovat. Co ale rozhodně stojí za zmínku, jsou jeho poslední počiny: výstava objektů na stěnu v DSC Gallery, kolekce vytvořená společně s DJ Nobodylisten pro Footshop a to vůbec nejdůležitější – prodej oblečení z jeho poslední kolekce na e-shopu módního e-commerce giganta Zalando. „Spolupráce se Zalandem vznikla díky webu Not Just a Label (NJAL), kde se prezentují nezávislí módní návrháři z celého světa. Jeden den mi od nich přišel e-mail, že se můžu přihlásit do konkurzu, a když mě vyberou, Zalando bude prodávat moje věci. 

Jan Černý je na špičce české módní scény už dlouho. Poslední kousky vytvořil ve...
Mikuláš Brukner/Prekérní situace

A já si říkal, O. K., to je docela zajímavé. Po pár týdnech mi přišel e-mail s tím, že jsem předvybraný,“ popisuje Jan Černý a pokračuje: „Ze zkušenosti už ale vím, že chodí různé maily, tak jsem ho trochu ignoroval. No a pak mi napsal sám Stefan Siegel, zakladatel NJAL. Bylo to něco ve smyslu: ,Hi, Jan, Zalando by tě fakt chtělo, tak se prosím ozvi.‘ Takže jsem dal dohromady dokumenty z poslední show na Střeleckém ostrově a udělali jsme objednávku,“ líčí Jan Černý se smíchem, jak ke spolupráci, která nemá na české módní scéně obdoby, došlo.

Jan Černý je na špičce české módní scény už dlouho. Poslední kousky vytvořil ve spolupráci s DJ Nobodylisten pro Footshop a Jägermeister. Během pražského zářijového fashion weeku navíc vystavil objekty na stěnu v DSC Gallery.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!