Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Česká módní jízda. Představujeme trojici návrhářů, kteří dobývají i světovou scénu

Čerstvá absolventka UMPRUM Natalie Dufková je sice nejmladší z našeho výběru, nakročeno má ale stejně ambiciózně. Před pár týdny zvítězila v mezinárodní soutěži Diploma Selection na říjnovém Designbloku. | foto: Robert Houzar

Premium Doporučujeme
O českých módních návrhářích je v posledních měsících slyšet víc než kdy jindy. Vybrali jsme pro vás tři zvučná jména, která dobývají nejen českou, ale i světovou módní scénu. V hlavní roli Jan Černý (27), Mikuláš Brukner (27) a Natalie Dufkova (25).

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Jan Černý

Módního návrháře Jana Černého vám nemusíme dlouze představovat. Co ale rozhodně stojí za zmínku, jsou jeho poslední počiny: výstava objektů na stěnu v DSC Gallery, kolekce vytvořená společně s DJ Nobodylisten pro Footshop a to vůbec nejdůležitější – prodej oblečení z jeho poslední kolekce na e-shopu módního e-commerce giganta Zalando. „Spolupráce se Zalandem vznikla díky webu Not Just a Label (NJAL), kde se prezentují nezávislí módní návrháři z celého světa. Jeden den mi od nich přišel e-mail, že se můžu přihlásit do konkurzu, a když mě vyberou, Zalando bude prodávat moje věci. 

Jan Černý je na špičce české módní scény už dlouho. Poslední kousky vytvořil ve...
Mikuláš Brukner/Prekérní situace

A já si říkal, O. K., to je docela zajímavé. Po pár týdnech mi přišel e-mail s tím, že jsem předvybraný,“ popisuje Jan Černý a pokračuje: „Ze zkušenosti už ale vím, že chodí různé maily, tak jsem ho trochu ignoroval. No a pak mi napsal sám Stefan Siegel, zakladatel NJAL. Bylo to něco ve smyslu: ,Hi, Jan, Zalando by tě fakt chtělo, tak se prosím ozvi.‘ Takže jsem dal dohromady dokumenty z poslední show na Střeleckém ostrově a udělali jsme objednávku,“ líčí Jan Černý se smíchem, jak ke spolupráci, která nemá na české módní scéně obdoby, došlo.

Jan Černý je na špičce české módní scény už dlouho. Poslední kousky vytvořil ve spolupráci s DJ Nobodylisten pro Footshop a Jägermeister. Během pražského zářijového fashion weeku navíc vystavil objekty na stěnu v DSC Gallery.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...