24. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Český minimalismus do kuchyně? Luno od Martina Jakobsena

Novina Martina Jakobsena dóza Luno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novina Martina Jakobsena dóza Luno. | foto: Eliška Kyselková

Dalším českým designérem ze škatulky "mladí a úspěšní" by mohl být Martin Jakobsen. Při studiích na liberecké univerzitě navrhuje pro dánskou firmu Mojoo a z jeho sklenic pijí lidé po celém světě. A právě dokončil dvě své novinky pro českou firmu, které představí na Designbloku.

Možná že si pamatujete vtipný vánoční stromek vyřezaný z překližky nebo charitativní medvídky, nicméně pod jménem Martin Jakobsen si většina lidí asi představí spíše skandinávského designéra. 

A co ostatní ze škatulky "mladí a úspěšní"? Třeba Chabera s Žampachem a jejich kolekce pro Simax

Set KON byl navrhnutý pro českou sklárnu Kavalier a je vyroben z odolného Simaxu.

Set KON byl navrhnutý pro českou sklárnu Kavalier a je vyroben z odolného Simaxu.


Martin má ale kořeny v Čechách. Při studiích na Technické Univerzitě v Liberci založil v roce 2010 studio Jakobsen Design a od té doby střídá jeden úspěch za druhým. Skvělého přijetí po celém světě se dočkala sklenice na víno rEvolution, v roce 2011 začal Jakobsen pracovat jako designér pro dánskou značku Mojoo a loni byl nominován na mezinárodní cenu EDIDA (Elle Decoration International Design Award). Výrobky Martina Jakobsena šlo objednávat zatím hlavně ze zahraničí, blýská se však na lepší zítřky.

Inspirace severem

Poslední měsíce totiž designér strávil prácí na svíčce Gvin a skleněné dóze Luno pro český Maxi Design, na jejichž webu si je budeme moci zakoupit už na podzim. Výrobky jsou minimalistické, čisté, s hravými detaily, odkazující na Čechy tolik milovaný skandinávský design. Ten je totiž inspirací i pro samotného designéra: "Skandinávský design pro mě znamená životní styl. V souladu s přírodou, jednoduchostí a estetickým pojetím je také základní filosofií mé práce."

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?