Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čeští designéři neusínají na vavřínech. Jak vypadá nová kolekce Barbory Musilové?

Design

  6:52
Značka Barbory Musilové .about leather. se zaměřuje na ručně šité kabelky a další koženou tvorbu. Před třemi lety designérku překvapil malý výběr a špatná dostupnost českých kožených módních doplňků, a proto si navrhla a ušila koženou ledvinku pro vlastní užití. Nyní přichází s novou jarní kolekcí.

Tvářemi kampaně .simplicity. se staly herečky Jenovéfa Boková a Eliška Křenková spolu s hercem Jiřím Bartošem foto: Lucie Vysloužilová

Březnovou kolekci charakterizuje minimalismus, kvalitní materiály a punc jedinečnosti. Zahrnuje ledvinky, psaníčka a menší i větší kabelky. Kolekci .simplicity. pro ženy tvoří odstíny světle růžové, béžové, šedé a černé. Úplnou novinkou jsou pánské ledvinky, pro které zvolila designérka černou a tmavě hnědou barvu. 

Tvářemi kampaně .simplicity. se staly herečky Jenovéfa Boková a Eliška Křenková...
Barbora Musilová

„Opravdu dbám na kvalitu provedení všech výrobků. Díky ruční práci a použitým materiálům se kabelky .about leather. stávají součástí šatníků svých majitelek na několik let, nejedná se o sezónní módní výstřelky. To jde ruku v ruce s pro mě zásadní hodnotou – udržitelností v módním průmyslu,“ vysvětluje Barbora Musilová. Tvářemi kampaně .simplicity. se staly herečky Jenovéfa Boková a Eliška Křenková spolu s hercem Jiřím Bartošem.

Barbora Musilová

Barbora Musilová Odjakživa jede na vlně minimalismu, a to i v oblékaní. Vlastním povoláním je produkční, takže od nápadu k realizaci byl jenom krůček, tedy steh. Všechno se naučila sama podle knih či tutoriálu na internetu, a po 6 měsících ušila první ledvinu, která měla v okolí úspěch. Všechny věci šije sama v ruce, kůže si jezdí vybírat třeba i vlakem s panem Černým (její pes pozn. redakce) a nejde jí rozhodně o velkovýrobu, spíše naopak o mini série. 

Autor: