20. srpna 2016 7:27 Lidovky.cz > Relax > Design

Chytré boty mají displej a vibrují, když uvidí Pokémony

Chytré boty zobrazí na dispelji Pokémény v blízkosit chodce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chytré boty zobrazí na dispelji Pokémény v blízkosit chodce. | foto: Vixole

Nejen chytré telefon, ale i boty mohou nabídnout chytré technologie. S atraktivním nápadem přišla americká společnost Vixole, které se podařilo zapracovat do bot elegantním způsobem displej. Boty tak zobrazují obrázky, tedy aktuálně Pokémony.

Firma totiž využila trendu a rozhodla se propojit svoje sneakersky právě s populární hrou. Boty tak každému uživateli zabrní, když se v jejich blízkosti nějaký Pokémon objeví. Posléze už nezbývá než jen prostřednictvím telefonu jej chytit. Vibrace umožňují speciální senzory, konkrétní typ Pokémona se pak zobrazí na displeji, který je zapracovaný v oblasti kotníků.

Vixole se může pochlubit světovým primátem, doposud podobně chytré boty nikdo nenavrhl. Kromě Pokémonů budou boty reagovat na více aplikací. Vibrovat mohou také v případě přijetí SMS, hovoru či emailů a podobně. Nicméně nejatraktivnější se aktuálně zdá pro výrobce spojení s populární hrou. Ta strhla pozornost uživatelů, médií ale i dalších výrobců, kteří se na trendu snaží přiživit.

tohTomáš Holý