14. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Na víkend do Železného Brodu: Pecha Kucha, designová hostina i sklo

Předcházející VNUK Marketu v Železném Brodě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předcházející VNUK Marketu v Železném Brodě. | foto: VNUK

PRAHA Z Železného Brodu pochází mnoho respektovaných designérů a výtvarníků, nicméně práce je většinou zavane do Prahy. Poslední dobou se však toto město na severu Čech opět stává pulzujícím centrem, což dokazuje i nadcházející víkend.

Tradičně nabitý designový podzim odstartovala módní akce roku Prague Fashion Weekend (on-line rozhovor s organizátory čtěte zde) a módní osvěžení Newintage Bazar, pro ty, koho móda příliš nebere, se nabízí právě Železný Brod.

Co najdete na VNUK Marketu: VNUK náhrdelník

Co najdete na VNUK Marketu: VNUK náhrdelník

Akční studenti designu ze skupiny VNUK tu už potřetí pořádají Market, prostřednictvím kterého seznamují obecenstvo hlavně se studentskou tvorbou. I tentokrát se můžete těšit na kousky studia Najs, šperky Elišky Lhotské nebo Zuzany Kynčlové, workshopy a mnoho dalšího. Více informací ZDE. (Přečtěte si také výběr 5 NEJ studia VNUK.)

Pecha Kucha Železný Brod

Pecha Kucha Železný Brod

Kromě Vnučí designové hostiny se v Železném Brodě uskuteční tradiční Skleněné městečko. Skláři a obdivovatelé řemesla se letos sejdou už pošesté a kromě veletrhu, výstav a mnoha přednášek se můžete těšit třeba na oblíbený bleší trh se sklem nebo dílny pro děti. Více informací ZDE.

Pecha Kucha Železný Brod

A třešnička na dortu závěrem. Železný Brod dnes, v pátek 14.9.2012, zve do místního KC kina, ve kterém se uskuteční první z cyklu přednášek Pecha Kucha Night. Železný Brod se tak řadí vedle Prahy, Brna, Plzně, Ostravy, Ústí nad Labem a Znojma, a na premiérové akci představí 11 designérů/umělců/výtvarníků, kteří mají k městu nějakým způsobem blízko. Svých 6 minut a 40 vteřin bude mít Jan Činčera, Zdeněk Lhotský, Jakub Berdych (on-line rozhovor s designérem si můžete přečíst zde), Eva Pelechová, Zdeněk Jiran, Jitka Havlíčková, Libor Novotný, Alena Hesounová, Iuch, Molo Architekti a Jan Bohuslav. Více informací ZDE.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)