10. září 2015 7:28 Lidovky.cz > Relax > Design

Designový podzim: prodejní přehlídka společně s výstavou Pasty Onera

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Výtvarní Pasta Oner chystá na podzim velkou sólovou výstavu v Galerii Mánes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výtvarní Pasta Oner chystá na podzim velkou sólovou výstavu v Galerii Mánes. | foto: Archiv Pasty Onera

Po uplynulém fashion weekendu v Praze se chystají designové přehlídky. Ty postupně odhalují podrobnosti z programu. Například prodejní akce s názvem Czech Design Week oznámila, že rozšiřuje svůj program o spolupráci s výtvarníkem Pastou Onerem. Stává se totiž partnerem jeho rozsáhlé výstavy v Galerii Mánes.

V době hlavního programu Czech Design Week, tedy od 9. do 15. listopadu, bude formou jednoho vstupného přístupný jak Dům U Minuty, tak Galerie Mánes. Ta je rovněž partnerem prodejní přehlídky Czech Design Week. „Pasta Oner je zároveň jedním z kurátorů přehlídky. Díky spolupráci s ním získají diváci možnost zmapovat nejlepší český design a to nejlepší z české výtvarné scény. Výstava Pasty Onera bude jednou z nejvýraznější událostí tohoto podzimu,“ řekl k programu Lukáš Pipek, jeden ze spoluzakladatelů Czech Design Weeku.

Czech Design Week je iniciativou prezentovat původní český design s mezinárodní podporou, proto již spolupracuje s design weeky v zahraničí. Další zajímavostí programu mají být instalace v ulicích Prahy. „Jednáme s městem a doufáme, že nejen letos se podaří představit vybrané designéry přímo v ulicích Prahy. Design by totiž neměl fungovat jen v galeriích či jiných uzavřených prostorách, ale měl by žít vlastním životem ve veřejném prostoru,“ doplnil další ze zakladatelů akce Jakub Stejskal.

Stále je možné se hlásit na design week hlásit

Prodejní přehlídka má stále otevřené registrace pro designéry. Uzávěrka přihlášek je 15. září. Poté z nich vybere to nejlepší a nejzajímavější kurátorský tým. Do něj byl pro letošní ročník přizván Petr Novague, přední český designér ověnčený několika cenami Red Dot, již zmiňovaný výtvarník Pasta Oner a také ředitelka veletrhů Art Prague a Prague Photo Iva Nesvadbová.

Porota rovněž vybere nejlepší a nejzajímavější instalaci, která získá ocenění. Navíc bude vystavovat na Czech Design Week zcela zdarma.

tohTomáš Holý
  • 0Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!