Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DOX vystavuje práce mladých a nadějných

Design

  7:00
PRAHA - Centrum současného umění DOX dnes otevírá přehlídku nejlepších středoevropských absolventských prací v oblasti grafického a produktového designu.

Židle Malgorzaty Mozolewské foto: Graduation Projects

Přehlídku absolventských prací pořádá v Polsku časopis 2+3D už devět let, v roce 2010 se do projektu připojila i Česká republika (časopis Typo) a Slovensko (časopis Designum) a přehlídka tak získala mezinárodní charakter. Do Graduation Projects se přihlásilo 224 designérů (z Česka 30), odborná porota složená ze zástupců časopisů a zámku Cieszyn následně vybrala 36 návrhů, které budou až do 1.8. k vidění v DOXu.  

Pořadatelé projektu chtějí mladým designérům hlavně ulehčit či zpříjemnit přestup ze studentského života mezi mnohdy uzavřenou designovou komunitu. "Šlo o krok správným směrem, což potvrzují i představované práce, neboť o ně jde především. Přehlídka, jak doufáme, usnadní vybraným studentům start profesionální kariéry a pomůžeme jim při navazování kontaktů nejen s kolegy, ale zejména s potenciálními klienty. Předchozí ročníky byly v tomto ohledu velmi úspěšné a již nyní víme, že zahájení putovní výstavy v polském Cieszyně na konci února mělo pro některé absolventy konkrétní přínos." říkají organizátoři projektu.

Výstava je putovní, zahájena byla v polském Cieszyně a do Prahy přijela ze Slovenského centra designu v Bratislavě.

Autor:

Mohlo by vás zajímat