Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Design

Oceňovaná designérka Eliška Lhotská představí na Designbloku nové snubní a zásnubní prsteny

Nové snubní a zásnubní prsteny designérky Elišky Lhotské foto: Shotby.us

Eliška Lhotská Jewellery poprvé vytvořila ucelenou nabídku snubních a zásnubních prstenů. O nové zlaté a stříbrné kroužky rozšiřuje jak svou první a nejprodávanější kolekci, New Archeology, tak vítěznou řadu šperků SO. Minimalistické prsteny skrývají konceptuální poselství obou kolekcí. Prsteny představí v říjnu na Designbloku.
  5:00

Z obdivu k vodě i vlastní obavě z její ztráty vytvořila Eliška Lhotská kolekci SO, s níž loni zvítězila mezi šperkaři v cenách Czech Grand Design. Některé tvary zpodobňují kapky vody zastavené v čase. Nové kroužky SO získaly svá jména podle největších nebo nejhlubších jezer po celém světě. 

Nové snubní a zásnubní prsteny designérky Elišky Lhotské
Nové snubní a zásnubní prsteny designérky Elišky Lhotské

„Prsteny, které doplnily obě kolekce, ležely rozdělané v mé hlavě nebo dílně už déle. Během roku 2020 však byla příležitost spoustu věcí dotáhnout v klidu, protože svatební sezóna v podstatě odpadla. Svatební editoriál jsem chtěla pojmout civilněji, v duchu pandemického roku. Bylo to období, kdy i já sama jsem na svatbu myslela nejvíce. S přítelem svatbu plánujeme na příští rok, tak byl ideální čas, abych se napojila na očekávání od prstenů na celý život,“ přibližuje vznik nových modelů Eliška Lhotská.

Eliška Lhotská

Absolventka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a Designu kovu a šperku VŠVU v Bratislavě spoluzaložila a kurátorsky vedla galerii současného šperku Září, Bienále šperku v Železném Brodě nebo designérský inkubátor a prodejnu Koncept Story. Není překvapením, že s českým umělcem a sklářem Elišku nepojí jen shodná příjmení. Společně se svým otcem, Zdeňkem Lhotským, například přivezli původem tokijský cyklus přednášek PechaKucha do zmíněného severočeského města skla.