16. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Revoluční tužka: vy kreslíte, ona si pamatuje

Inkling by Wacom | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Inkling by Wacom | foto: Wacom

PRAHA Grafici, designéři, architekti, módní návrháři a mnozí další jásají. Na trh přichází revoluční propiska Inkling, která si pamatuje tahy na papíře a převádí je do digitální podoby.

Velké nápady se občas rodí neúmyslně a mimoděk. Na začátku bývá bezmyšlenkovité kreslení, čmárání, doodlování, pak se člověk zastaví a zjistí, že v tom, co právě nakreslil, "něco je". A přichází problém. V dnešním digitálním věku se všechny návrhy tvoří ve složitých počítačových programech, nejdříve se tedy onen spontánní zlomový náčrt musí přenést do počítače. Což je pro někoho denní chléb, pro někoho však ne, a tak mnoho nápadů končilo v koši. Ovšem pouze dodnes.

Japonská společnost Wacom totiž uvádí na trh revoluční sadu Inkling. Za 200 amerických dolarů získáte stylové kapesní pouzdro s propiskou, senzorem, náhradními hroty a USB kabelem a můžete začít. Kreslit můžete na jakémkoliv papíře, důležité je pouze připevnit senzor, který neustále sbírá data z propisky.

Inkling by Wacom

Po kreslení stačí nainstalovat speciální aplikaci do počítače, připojit USB kabel a vaše nápady jsou v mžiku uloženy v digitální podobě. Obrázky samozřejmě lze dál upravovat, například ve Photoshopu či Illustratoru. Inkling by měl být v USA na prodej od poloviny září za 200 dolarů. 


Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?