Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak nejít do důchodu ve čtyřiceti a proč sledovat Mickeyho? 5 NEJ FF

Slovensko

  7:00
Zdeňka Imreczeová a Petr Foltera stojící za mladou značkou Fiorina Fury doporučují animované Disney filmy, běh nebo třeba příjemné prostředí pražských kaváren.

Zdeňka Imreczeová a Petr Foltera foto: Nikola Šrajerová


HUDBA

James Blake a jeho album Overgrown. Zastavení v čase ve kterém se život bezbolestně nostalgicky přehrává, jak krátký videoklip. Stejnojmenná skladba, jako celé album - "Overgrown", má pro nás silné tišící účinky.

FILMY

Holy Motors & staré Disnejovky. Až teď jsme si díky naší malé dcerce uvědomili, jak je Mickyho partička promakaná. Spoustu geniálních animačních nadsázek, zpracovaných s obrovskou dynamikou. Holy Motors - psychologicko-psychadelický zážitek s atmosférou přesahující více do videoartu než do „Hoolywoodu“. 

KNIHA/SPISOVATEL

O čem mluvím, když mluvím o běhání - Haruki Murakami.  Výpověď Japonského autora bestselerů o cílevědomé až posedlé syntéze sportu, tvůrčí činnosti a přísné životosprávy. 

Haruki Murakami

Haruki Murakami

KAVÁRNA

Útulná kavárna Mamacoffe v Karlíně, kde mají opravdu výbornou kávu a kde jsme zažili velice příjemné setkání v rámci tiskové konference s týmem MOLO7, který svým profesionálním nasazením a s velkou dávkou entusiasmu, začal v Čechách budovat ojedinělý online projekt na sdružování a podporu současných módních designérů.

Fiorina Fury

Fiorina Fury

VOLNÝ ČAS

Běh a intervalový, kruhový trénink, který výborně zrychluje metabolismus, což je pro spalování tuků efektivní. Díky své fyzické i psychické náročnosti jedna s oblíbeně-neoblíbených možností, jak přežít usedavou práci a nejít ve čtyřiceti do důchodu.


Běh, ilustrační foto

Ilustrační foto


FIORINA FURY

Oblíbená módní návrhářka Zdeňka Imreczeová a multimediální umělec Petr Foltera založili značku Fiorina Fury teprve na začátku roku 2013, za několik málo měsíců si však vybudovali neochvějné renomé. Pánská móda založená na kvalitním zpracování, inovativních střizích a nadsázce, která je avantgardní "tak akorát", zatím na českém trhu chyběla, sami autoři svou značku označují jako "čerstvou, avantgardní základnu pro muže v Čechách a na Slovensku - propojující módu, design a umění, pro kterou je příboj invence v úzkém vztahu s estetickými hodnotami nepostradatelnou životní inspirací." Limitované kousky z první kolekce jsou k dostání u Imreczeové a Foltery, v již zmíněném projektu MOLO7 nebo třeba v pražské DEBUT galerii.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
FRÉZAŘ CNC

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč