19. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Jsi studentem designu nebo umění? Designblok tě chce

Talenti loňského Designbloku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Talenti loňského Designbloku | foto: Salim Issa

Po úspěšné premiéře na minulém ročníku vyhlašuje Designblok i letos divoké karty. Studentům je opět hozena rukavice - kdokoliv může být zdarma součástí největší tuzemské přehlídky designu, která se v Praze uskuteční od 7. do 13. října 2013. Stačí poslat portfolio.

Produktová porota ve složení Eva Jiřičná, Jiří Pelcl, Michal Froněk (Olgoj Chorchoj), Eva Eisler, David Řezníček, Jakub Berdych a Jiří Macek dala loni Talent Card konceptuální šperkařce Janje Prokić, designérům cepínu Tobyšlo a designérce obuvi Elišce Kuchtové. Mladí módní návrháři dostali kromě prostoru i možnost přehlídky na mole Designblok Premier Fashion Weeku v kostele sv. Šimona a Judy. Porotci Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Aňa Geislerová, Daniela Peštová, Lenka Vejválková, Andrea Běhounková, Jan Králíček, Saša Jány a Jana Zielinski vybrali z desítek žádostí kolekce Karolíny Juříkové, Moniky Krobové a Terezy Ujevičové.

Pokud se chcete hlásit na Designblok jako takový, ale rádi byste zkusili štěstí i v divokých kartách, podejte klasickou přihlášku do 30.5. a připište do ní, že se hlásíte o Talent Card. Když nevyjde jedno, možná dopadne to druhé.

Letošní uchazeči o divoké karty nesmí být starší 26 let a v kalendářním roce 2013 musí být studenty vysoké školy se zaměřením na umění či design. Svá portfolia mohou posílat do 10.června na email silvie.lubenova@profilmedia.cz nebo na adresu Profil Media s.r.o.., Osadní 35, 17000 Praha 7.

Dejte porotě práci

Porotci vyzývají všechny studenty, aby odhodili veškeré pochybnosti a strachy a zkusili štěstí. Čím více žádostí se sejde, tím kvalitnější bude i finální výběr a o to pestřejší pak bude i podívaná pro návštěvníky festivalu. Fakt, že v České republice vyrůstá silná generace designérů, potvrzuje i loňský výběr - téměř všichni držitelé divokých karet byli za své kolekce následně nominovaní na ocenění Czech Grand Design.

"Designblok Talent Card je unikátní příležitostí k podpoře mladých designérů a módních návrhářů. Vloni jsme vybírali z desítek portfolií a byli jsme nadšení, kolik mimořádných projektů a módních kolekcí vzniká. Budu ráda, když se studenti budou hlásit v co největším počtu. Soutěž je otevřená nejen studentům designu a módy, ale i šperku a dalších oborů designu," dodala pro Lidovky.cz Jana Zielinski.


terTereza Houdková