19. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Jsi studentem designu nebo umění? Designblok tě chce

Talenti loňského Designbloku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Talenti loňského Designbloku | foto: Salim Issa

Po úspěšné premiéře na minulém ročníku vyhlašuje Designblok i letos divoké karty. Studentům je opět hozena rukavice - kdokoliv může být zdarma součástí největší tuzemské přehlídky designu, která se v Praze uskuteční od 7. do 13. října 2013. Stačí poslat portfolio.

Produktová porota ve složení Eva Jiřičná, Jiří Pelcl, Michal Froněk (Olgoj Chorchoj), Eva Eisler, David Řezníček, Jakub Berdych a Jiří Macek dala loni Talent Card konceptuální šperkařce Janje Prokić, designérům cepínu Tobyšlo a designérce obuvi Elišce Kuchtové. Mladí módní návrháři dostali kromě prostoru i možnost přehlídky na mole Designblok Premier Fashion Weeku v kostele sv. Šimona a Judy. Porotci Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Aňa Geislerová, Daniela Peštová, Lenka Vejválková, Andrea Běhounková, Jan Králíček, Saša Jány a Jana Zielinski vybrali z desítek žádostí kolekce Karolíny Juříkové, Moniky Krobové a Terezy Ujevičové.

Pokud se chcete hlásit na Designblok jako takový, ale rádi byste zkusili štěstí i v divokých kartách, podejte klasickou přihlášku do 30.5. a připište do ní, že se hlásíte o Talent Card. Když nevyjde jedno, možná dopadne to druhé.

Letošní uchazeči o divoké karty nesmí být starší 26 let a v kalendářním roce 2013 musí být studenty vysoké školy se zaměřením na umění či design. Svá portfolia mohou posílat do 10.června na email silvie.lubenova@profilmedia.cz nebo na adresu Profil Media s.r.o.., Osadní 35, 17000 Praha 7.

Dejte porotě práci

Porotci vyzývají všechny studenty, aby odhodili veškeré pochybnosti a strachy a zkusili štěstí. Čím více žádostí se sejde, tím kvalitnější bude i finální výběr a o to pestřejší pak bude i podívaná pro návštěvníky festivalu. Fakt, že v České republice vyrůstá silná generace designérů, potvrzuje i loňský výběr - téměř všichni držitelé divokých karet byli za své kolekce následně nominovaní na ocenění Czech Grand Design.

"Designblok Talent Card je unikátní příležitostí k podpoře mladých designérů a módních návrhářů. Vloni jsme vybírali z desítek portfolií a byli jsme nadšení, kolik mimořádných projektů a módních kolekcí vzniká. Budu ráda, když se studenti budou hlásit v co největším počtu. Soutěž je otevřená nejen studentům designu a módy, ale i šperku a dalších oborů designu," dodala pro Lidovky.cz Jana Zielinski.


terTereza Houdková
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Hotelklik a.s.
Recepční, Alpský hotel, Špindlerův Mlýn

Hotelklik a.s.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč