8. prosince 2013 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Knihy a design. Kde nakoupit, z čeho vybírat a kdo poradí

Knihkupectví na festivalu designSUPERMARKET | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Knihkupectví na festivalu designSUPERMARKET | foto: Julie Hrnčířová

Fanoušky designu a architektury dobrá kniha potěší vždycky, takový dárek je sázkou na jistotu. Kromě zahraničních titulů poslední dobou vzniká mnoho velice zajímavých publikací také v České republice a tak máme z čeho vybírat.

Na podzim bylo pokřtěno hned několik knih, které by měly najít své místo v každé knihovně. Jen namátkou zmiňme například publikaci Prkýnka na maso jsme uřízli mapující české začátky skateboardingu, knihu Vetřeci a volavky Pavla Karouse neboli Atlas výtvarného umění ve veřejném prostoru v Československu v období normalizace (1968-1989) nebo několik výjimečných katalogů a časopisů.

Proč si koupit katalog

Studio Laboratoř třeba připravilo jedinečný a hravý katalog výstavě českých studentů v Pekingu. Slovo katalog často nechápeme jako plnohodnotnou publikaci, což je velká škoda. Práce Petra Babáka a Matěje Hanauera nejen že slouží jako malá encyklopedie toho nejzajímavějšího současného studentského designu (VŠUP, DAMU,FAMU,AMU,HAMU), ale je velmi chytrá i svým provedením. Studio Laboratoř v něm s nadsázkou komentuje čínské "dětské továrny" použitím písma Šijan, kde se místo škrtání šije a prošívá, a celý katalog vás určitě překvapí i svou netradiční vazbou.  

Katalogy pro výstavu v Pekingu

Katalogy pro výstavu v Pekingu

Za pozornost stojí také nové vydání časopisu Pedal Project kreativní skupiny OKOLO, úřadujících grafických designérů roku (Czech Grand Design). Obálkou, respektive dvěma obálkami, začínaje a přílohou Bez názvu konče, jde opět o informacemi nabitý a graficky perfektní magazín. A co má cyklistika společného s designem? Třeba firmu Columbus, která je nejen legendou ve výrobě cyklistických rámů, ale stojí i za kolekcemi trubkového nábytku z dvacátých a třicátých let.

PP4

PP4

V nabídce je toho hodně. Nakupovat můžete třeba v pražském knihkupectví Page Five, na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, veliký výběr nabízí také knihkupectví právě probíhajícího festivalu designSUPERMARKET, které dnes můžete navštívit v podkroví pražského Kafkova domu  do 19 hodin. A jestli váháte, jakou publikaci vybrat, neměli byste si nechat ujít debatu s všeříkajícím názvem O knihách, kterou zde budou od 15:00 uvádět Anna Nosková a Hana Biriczová ze serveru Fashionbook.cz s hostem Františkem Kastem z již zmíněného knihkupectví Page Five. Více informací naleznete ZDE.

Page Five

Page Five

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.