Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Design

Kolekce na podporu nosorožců. Návrhářka Andrea Vytlačilová představila limitovanou edici

K výročí safari parku ve Dvoře Králové navrhla Andrea Vytlačilová limitovanou kolekci šátků a jediný exemplář kabelky a kabátku. Výtěžek z prodeje pomůže k záchraně nosorožců. foto: Archiv Andrey Vytlačilové

Pracovala pro nejúspěšnější módní domy na světě. Návrhářka Andrea Vylačilová je stoupající hvězdou českého designu. K výročí safari parku ve Dvoře Králové navrhla limitovanou kolekci šátků a jediný exemplář kabelky a kabátku. Výtěžek z prodeje pomůže k záchraně nosorožců.
  14:00
K Safari Parku ve Dvoře Králové mám od dětství velmi blízko. Vyrostla jsem v...
K výročí safari parku ve Dvoře Králové navrhla Andrea Vytlačilová limitovanou...

Andrea Vytlačilová

Mimořádný talent v oblasti módního tisku přinesl Andree Vytlačilové světový věhlas. Studentka nejprestižnější módní školy světa, londýnské Central St. Martins, díky němu působila v těch nejlepších módních domech jako Marc Jacobs, Kenzo, Balenciaga nebo Versace. Český magazín Forbes ji zařadil do prestižního žebříčku 30pod30 a v letošním roce byla vyhlášena jedním z největších mladých talentů české módní scény. 

Slon, hrabáč a především dva nosorožci obklopení africkou flórou zdobí čtvercový šátek z dílny návrhářky Andrey Vytlačilové.

„K Safari Parku ve Dvoře Králové mám od dětství velmi blízko. Vyrostla jsem v Podkrkonoší a v zoo ve Dvoře strávila mnoho dní. Pandemie zasáhla i safari park, a tak jsem hledala cestu, jak pomoci. Jak jinak, než skrze mou tvorbu? Tak vznikla limitovaná číslovaná edice 75 šátků, kterou doprovází hedvábná kabelka a hedvábný kabátek,“ říká Vytlačilová.

Nosorožci symbolizují Fatu a Nájin, poslední dva známé nosorožce bílé severní na planetě. Právě snahou o záchranu tohoto druhu Safari Park Dvůr Králové proslul. 

Mladá designérka, která prožila dětství ve východočeských Mžanech pár desítek kilometrů od safari parku, se k příležitosti 75 let existence chovu zvířat ve Dvoře Králové rozhodla světově známý projekt podpořit.

Motiv kolekce je mimořádný nejen svou tematikou, ale také zpracováním, Andrea Vytlačiová dosud nikdy nevytvořila šátek, kterému by dominovaly černá a bílá – návrhářka proslula pestrou paletou nejrůznějších barev, které získává především z přírodních zdrojů, jako jsou avokádové pecky nebo květní lístky rostlin ze zahrady jejích prarodičů ve východních Čechách.

Terezie Kovalová, oděna v kabátku Fatu, a žirafa Kiango

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...