Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Kolekce na podporu nosorožců. Návrhářka Andrea Vytlačilová představila limitovanou edici

K výročí safari parku ve Dvoře Králové navrhla Andrea Vytlačilová limitovanou kolekci šátků a jediný exemplář kabelky a kabátku. Výtěžek z prodeje pomůže k záchraně nosorožců. foto: Archiv Andrey Vytlačilové

Pracovala pro nejúspěšnější módní domy na světě. Návrhářka Andrea Vylačilová je stoupající hvězdou českého designu. K výročí safari parku ve Dvoře Králové navrhla limitovanou kolekci šátků a jediný exemplář kabelky a kabátku. Výtěžek z prodeje pomůže k záchraně nosorožců.
  14:00
K Safari Parku ve Dvoře Králové mám od dětství velmi blízko. Vyrostla jsem v...
K výročí safari parku ve Dvoře Králové navrhla Andrea Vytlačilová limitovanou...

Andrea Vytlačilová

Mimořádný talent v oblasti módního tisku přinesl Andree Vytlačilové světový věhlas. Studentka nejprestižnější módní školy světa, londýnské Central St. Martins, díky němu působila v těch nejlepších módních domech jako Marc Jacobs, Kenzo, Balenciaga nebo Versace. Český magazín Forbes ji zařadil do prestižního žebříčku 30pod30 a v letošním roce byla vyhlášena jedním z největších mladých talentů české módní scény. 

Slon, hrabáč a především dva nosorožci obklopení africkou flórou zdobí čtvercový šátek z dílny návrhářky Andrey Vytlačilové.

„K Safari Parku ve Dvoře Králové mám od dětství velmi blízko. Vyrostla jsem v Podkrkonoší a v zoo ve Dvoře strávila mnoho dní. Pandemie zasáhla i safari park, a tak jsem hledala cestu, jak pomoci. Jak jinak, než skrze mou tvorbu? Tak vznikla limitovaná číslovaná edice 75 šátků, kterou doprovází hedvábná kabelka a hedvábný kabátek,“ říká Vytlačilová.

Nosorožci symbolizují Fatu a Nájin, poslední dva známé nosorožce bílé severní na planetě. Právě snahou o záchranu tohoto druhu Safari Park Dvůr Králové proslul. 

Mladá designérka, která prožila dětství ve východočeských Mžanech pár desítek kilometrů od safari parku, se k příležitosti 75 let existence chovu zvířat ve Dvoře Králové rozhodla světově známý projekt podpořit.

Motiv kolekce je mimořádný nejen svou tematikou, ale také zpracováním, Andrea Vytlačiová dosud nikdy nevytvořila šátek, kterému by dominovaly černá a bílá – návrhářka proslula pestrou paletou nejrůznějších barev, které získává především z přírodních zdrojů, jako jsou avokádové pecky nebo květní lístky rostlin ze zahrady jejích prarodičů ve východních Čechách.

Terezie Kovalová, oděna v kabátku Fatu, a žirafa Kiango

Terezie Kovalová, oděna v kabátku Fatu, a žirafa Kiango

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...