1. června 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Mikulov opět láká na art design. Tentokrát i veletrhem

Daniel Piršč a jeho letadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Piršč a jeho letadlo | foto: Křehký

Galerie Křehký Čechům představila pojem "art design" už loni. Úspěšný festival kurátoři Jiří Macek a Jana Zielinski letos opakují a přidávají "sběratelské preview" - z festivalu se tak stává jedinečný veletrh.

CO JE TO ART DESIGN

Design, který se nemusí nutně vyrábět sériově, naopak vyzdvihuje autorské originály a designové unikáty. Ve světě jde o velmi rozšířený a oblíbený pojem, do Čech začíná pomalu pronikat, i díky projektu Křehký Mikulov.

Křehký Mikulov vznikl ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově a opět obydlí krásné prostředí místního zámku. Letošní druhý ročník festivalu pořadatelé obohatili o sběratelské preview. To začne v pátek, 1.6.2012 vernisáží, bude pokračovat sobotním brunchem a osobním představením prodejních exponátů sběratelům - z festivalu se tak stává sice malý, ale první středovevropský veletrh s art designem. Otevřen bude pouze do neděle, 3.6.2012.

Design z ČR, Německa i Francie

Kromě českých značek Qubus, Pirš a Křehký, přislíbily účast i významné zahraniční galerie. Nově vzniklý Art Design Project z Bratislavy představí projekt, který pro Mikulov vznikl ve spolupráci s designérem Patrikem Illo. Judy Straten Gallery přiveze šperky Ellen Urselmann a objekty od Ka-Lai Chan, Sofie Lachaert Gallery přiveze instalaci "A sparkling table" a pařížská Galerie S.Bensimon uvede světla Lucie Koldové a Dana Yeffeta. Z Berlína se dostaví také Helmrinderknecht Gallery s projektem Misfits.


ČTĚTE O MINULÉM ROČNÍKU KŘEHKÝ MIKULOV

Program Křehký Mikulov


Designové výstavy budou probíhat až do 12. srpna a kromě zmíněných galerií a designérů nabídnou například i fotografii (Václav Jirásek: Strom) nebo sklo (Vratislav Šotola).

Pozvánka na Křehký Mikulov

Pozvánka na Křehký Mikulov 2012.

Více informací najdete ZDE.terTereza Houdková

Najdete na Lidovky.cz