11. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Mladé sklo z celého světa na Hradě: hodiny i bublinková folie

Výstava k ceně Stanislava Libenského | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstava k ceně Stanislava Libenského | foto: Pražská galerie českého skla

Geometrické plastiky, deformační procesy, lidská kostra. Dnešní sklo zdaleka nejsou jen sklenice a technologie jakoby neznala žádná omezení. To nejlepší z mladého sklářského designu nabízí ještě měsíc výstava v Jiřském klášteře na Pražském hradě.

Výstava 48 nejzajímavějších prací navazuje na prestižní soutěž Stanislav Libenský Award, které se pravidelně zúčastňují mladí skláři a designéři z celého světa. Ani letos tomu nebylo jinak, celkové vítězství si nakonec odvezla Natsuho Enomoto z Japonska, druhé místo a tím pádem týden ve sklárně získala Češka Zuzana Kubelková. Andrej Jančovič ze Slovenska pak uzavřel trojici oceněných. 

Výstava k ceně Stanislava Libenského

Výstava k ceně Stanislava Libenského

Kromě hlavních kategorií odborná porota vyhlásila i speciální cenu za design, která byla vyhlášena Maximem Velčovským a za Colorstructures ji získal Petr Ďuriš z univerzity v Bratislavě.

Výstava k ceně Stanislava Libenského

Výstava k ceně Stanislava Libenského

Kromě expozice mladých designérů stojí za shlédnutí i doprovodná výstava Cherchez la femme – společná cesta Libenský – Brychtová, která připomíná osudovou ženu v tvorbě Stanislava Libenského a patronku Stanislav Libenský Award Jaroslavu Brychtovou. Jejich společné dílo dnes hrdě vystavují muzea a galerie doma i v zahraničí a oceňuje je celý odborný svět.

Výstava trvá do 31. listopadu a v Jiřském klášteře na Pražském hradě ji můžete navštívit každý den od 10 do 18 hodin.


terTereza Houdková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!