Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Moderní a jednoduchá architektura: tuhle školu si zamilujete

Design

  7:32
Minimalistická, kombinující sklo a dřevo. Taková je na první pohled Základní škola v Dobřichovice. Působí totiž sympaticky a hlavně krásně. Dostali ji totiž do rukou architekti, kteří z ní vytvořili místo, kam by leckterý student či učitel chodil rád. Škola si za krátkou dobu získala jak odborníky, tak laickou veřejnost.

Návrhem architektonického řešení budovy byl pověřen ateliér Šafer Hájek Architekti. foto: EDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTING

Svědčí o tom hned několik ocenění. ZŠ Dobřichovice se stala Stavbou roku 2015, kterou vybírají odborníci. Hned poté získala i cenu od veřejnosti, tentokrát v soutěži Best of Realty 2015. Návrhem architektonického řešení budovy byl pověřen ateliér Šafer Hájek Architekti.

Plány na výstavbu nové části školy vzešly z dlouholetých problémů s kapacitou původní budovy, která již nevyhovovala současným požadavkům na moderní vzdělávání. Proto se město Dobřichovice rozhodlo vybudovat novostavbu, která by vznikla na místě starého křídla původní budovy školy.

Návrhem architektonického řešení budovy byl pověřen ateliér Šafer Hájek...
Návrhem architektonického řešení budovy byl pověřen ateliér Šafer Hájek...

Návrhem architektonického řešení byl pověřen ateliér Šafer Hájek Architekti, který novostavbu pojal jako třípodlažní budovu s 12 novými třídami, 5 kabinety, sborovnou, relaxačními plochami a zázemím pro výuku. Důležitou součástí návrhu bylo propojení původní a nové budovy tak, aby byl zajištěn plynulý provoz školy.

Stavební práce byly zahájeny na sklonku roku 2012 a nová budova byla investorovi předána za zhruba 1,5 roku, aby bylo možné ji již plně využít ve školním roce 2014/2015.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!