Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Nejlepší kancelářská budova stojí v Karlíně

Main Point Karlin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Main Point Karlin |

Kancelářská budova Main Point Karlin uspěla v architektonické soutěži MIPIM Awards v Cannes a stala se tak nejlepší administrativní stavbou loňského roku. Budova v pražském Karlíně získala prvenství mezi více než stovkou projektů ze 47 zemí světa.

Soutěž se každoročně kná ve francouzském Cannes v rámci veletrhu MIPIM - největšího veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí v Evropě.

"Ocenění je pro nás velkou motivací a potvrzením, že i u nás mohou vznikat projekty, které se svojí kvalitou řadí k absolutní světové špičce," uvedl ředitel a předseda představenstva PSJ INVEST Martin Jaroš.

Main Point Karlin je technologicky vybavená administrativní budova o pronajímatelné ploše 22.000 m2. Mezi architektonické zajímavosti patří výrazné fasádní pilíře, které fungují jako slunolamy nebo chlazení budovy za pomocí říční vody. Velký důraz byl podle developera kladen také na kvalitu vnitřního prostředí. O komfortní větrání se stará moderní systém indukčních jednotek, které nevydávají žádný hluk.

Kancelářská budova loni získala také ocenění v evropské realitní soutěži International Property Awards, pořádané ve spolupráci s Google, The New York Times a Bloomberg Television.

Společnost PSJ INVEST působí na českém trhu 16 let. Má za sebou řadu developerských projektů v souhrnné rozloze přes 181.000 m2 administrativních a obchodních center, komerčních center a průmyslových parků či bytových domů a rezidenčních areálů.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku
VYZKOUŠENO: Domácí test odhalí, zda máte chřipku

Se sychravým zimním počasím se začínají ordinace plnit lidmi s nachlazením. Stačí zvýšená teplota, rýma nebo kašel a často běžíme k lékaři. Přitom si tímto jednáním můžeme více uškodit než pomoci.