Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Každý má svůj objekt touhy. A co vy?

Design

  18:46
PRAHA/MILANO - Designéři z Vysoké škola uměleckoprůmyslové v Praze vytvořili prezentaci pro milánský veletrh Salone del Mobile a nyní ji představují také v Praze. Nese název Objekt touhy.

Objekt touhy Moniky Krobové foto: Reprofoto

Po prezentaci na padesátém ročníku mezinárodního veletrhu užitého designu a uměleckých předmětů spojených s bydlením -  Salone del Mobile v italském Miláně - se výstava Objekt touhy přestěhovala do pražské galerie VŠUP na náměstí Jana Palacha. K vidění bude do konce října.

Vloni škola sklidila úspěch s instalací nazvanou Hostina pro návštěvu z jiného světa. Letos se leitmotiv studentských prací nesl v duchu touhy. Touha jako hlavní téma je plné překvapení, hravosti, lehké nadsázky, ale i silných emocí. Třicet uměleckých artefaktů, třicet odlišných zpracování tohoto tématu.

Větvičková mísa Romany Vyhnánkové

Výsledná podoba expozice je směsicí různorodých estetických a formálních postupů, které na škole vznikají. Předmětem touhy se v galerii stává mísa z větviček, háčkovaná lampa nebo kravatový koberec. Cílem je vtáhnout návštěvníky do snového světa, kde mohou předmětům přikládat nezvyklé funkce a hrát si s představivostí.

Výstavy se účastní studenti z ateliérů skla, oděvu, designu výrobků a keramiky. Otevřeno je denně kromě neděle od 10 do 18 hodin, vstup zdarma.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...