Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plzeň láká na letní školu umění, nabízí i kurz automobilového designu

USA

  6:54
Čtyři desítky kurzů moderních i klasických výtvarných technik nabídne v červenci v Plzni 11. ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Pořádá ji Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity a zájemci se mohou hlásit do 15. května. Kromě tradičních témat jsou letos jako novinky letní školy zařazeny například kurzy automobilového designu pod vedením profesionálního italského designéra

Nabídka letní školy zahrnuje například kurzy designu hračky, arteterapie, tanečního umění. Ilustrační foto foto: Reprofoto

V nabídce je i mimo jiné i kurz tradiční japonské malby tuší pod vedením renomované japonské umělkyně, řekla provozní ředitelka ArtCampu Lenka Kodýtková.

„Kurzy jsou vhodné pro každého, kdo si chce zpestřit léto a strávit až tři týdny v mezinárodním a kreativním prostředí. Méně zkušení účastníci zde mohou objevit nebo prohloubit svůj talent, ti pokročilejší získají nové zkušenosti a dovednosti od profesionálních výtvarníků,“ řekla. Kurzy vyhledávají jako součást přípravy k přijímacímu řízení i zájemci o studium umění na vysoké škole.

ArtCamp se bude konat od 13. do 31. července, výuku povedou místní pedagogové a 16 hostujících umělců z USA, Kanady, Japonska, Polska, Itálie, Francie, Slovenska, Portugalska a ČR. Další zahraniční hosté vystoupí na ArtCampu při jednorázových workshopech a přednáškách. Ceny kurzů se pohybují od 2990 do 4490 korun.

Digitální grafika i storyboardy

Mezi letošní novinky patří také kurz tvorby filmového storyboardu. „Ten povede kanadský umělec, který pracoval na řadě hollywoodských filmů, jako jsou Hvězdné války epizoda VII, Iluzionista nebo Atlas mraků,“ uvedla Kodýtková. Mezi českými lektory jsou například fotografové Veronika Bromová a Karel Cudlín či děkan Fakulty umění Ostravské univerzity Zbyněk Janáček, který povede kurz zaměřený na digitální grafiku.

Nabídka letní školy zahrnuje například kurzy designu hračky, arteterapie, tanečního umění. Lektoři z partnerské Miami University v USA se ujmou kurzů architektury, designu interiéru a designu šperku. V dalších kurzech se zájemci naučí vytvářet loga, natočit krátký animovaný film, vyrábět a dekorovat předměty z porcelánu, ručně vázat knihy. Další účastníci kurzů s pomocí lektorů světlem a hudbou přetvoří prostor, zdokonalí svou kresbu, stanou se tvůrci komiksů, návrháři obuvi či vyrazí fotografovat do plenéru.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...