Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Pošta spustila posílání fotek z mobilu jako pohlednici

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Reuters

Česká pošta spustila pilotní provoz služby posílání pohlednic z chytrého mobilního telefonu. Poslání pohlednice vytvořené z libovolné fotografie s vlastním textem prostřednictvím aplikace PohledniceOnline vyjde na 23 korun, jak oznámila Česká pošta. Známka na běžný pohled stojí 13 korun.

Aplikace, která je bezplatně ke stažení do systému Android a v nejbližší době bude zpřístupněná také pro uživatele Apple iOS, umožní poslat obrázek či fotografii spolu s vlastním textem. Při jeho psaní si může klient vybrat ze čtyř přednastavených barev, typů a velikosti písma. Rub i líc pohlednice si tak zákazník určuje sám, může si zvolit i její velikost. Za větší pohled ve formátu A5 zákazník platí 25 korun. Platbu provede zákazník prostřednictvím své platební karty.

K tisku a distribuci dochází následující pracovní den po doručení platby za pohlednici. Lhůta pro doručení je stejná jako u klasického poslání pohledu. Jednu pohlednici lze odeslat až na deset adres najednou. V minulosti pošta podobnou službu nabízela s využitím MMS.

Nová aplikace České pošty umožňuje individuální posílání pohlednic s libovolným vlastním motivem z jakékoli země světa. V rámci pilotního projektu aplikace PohledniceOnline mohou její uživatelé zasílat své připomínky, tipy a nápady na adresu mobilniaplikace@cpost.cz.

Prvních 1000 pohlednic pošta doručí zdarma. Každý uživatel může po zadání kódu 5687-JUSK-7854 odeslat jednu nebo více pohlednic, záleží pouze na jeho rychlosti.

Pošta doručí ročně kolem 300 milionů obyčejných dopisů a pohledů. Jejich počet ale v posledních letech klesá kvůli nástupu elektronické komunikace, tedy e-mailů a SMS.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!