Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Provokativní vysoká krejčovina, Galliano pustil na molo muže

Design

  6:28
John Galliano je zpátky, hlásí Paříž. Kontroverzní módní návrhář, který byl před lety kvůli antisemitským výrokům z přehlídkových mol vykázán, je opět obdivován. Dokázal to přehlídkou během uplynulého fashion weeku ve francouzské metropoli, kde se konaly přehlídky vysoké krejčoviny,

Z přehlídky Jeana Paula Gaultiera věnované vysoké krejčovině na fashion weeku v Paříži. foto: Reuters

Vysoká krejčovina je tradičně považována za to nejnáročnější a samozřejmě i to nejdražší, co si ve světě módy můžete pořídit. V PAříži se tak pravidelně prezentují nejvyhlášenější oděvní domy a návrháři.

Bouřlivák John Galliano je excentrický estét, což potvrdil právě poslední přehlídkou pro značku Maison Margiela. Přestože vysoká krejčovina je doménou dámských střihů, nejčastěji v opulentních šatech, často nechybí korzety, ale zejména šatům dominuje rafinovanost a precizní zpracování, Galliano si troufl poslat na molo dokonce i tři muže. Ti předváděli dámské oblečení, nechyběla chůze na podpatcích.

Naopak jako zklamání byla považována přehlídka Jeana Paula Gaultiera. I tady nechyběla extravagance ani tradiční inspirace námořníky, nicméně jeho práce byla tentokrát vnímána spíše jako slabá.

Z přehlídky značky Giorgio Armani Prive věnované vysoké krejčovině na fashion...
Z přehlídky značky Giorgio Armani Prive věnované vysoké krejčovině na fashion...

Za zaznamenání mezi jinými stála přehlídka značky Dior. Ta díky Rafovi Simonsovi opět osciluje mezi odkazem Christiana Diora a moderním pojetím ženy. Kolekce přitom byla opět prezentována v netradičních prostorách, smysl pro detail a originalitu prokázal Simons již při předešlé přehlídce, která je zaznamenána v dokumentu Dior a já. V tomto ohledu je pak zářným příkladem pro netradiční přehlídky opět Chanel. Modelky totiž chodily v Grand Palais tentokrát v uměle vytvořeném casinu.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor: