Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sauna Josef od H3T architektů je opět na piazzetě Národního divadla

Design

  7:00
Na piazzetě Národního divadla v Praze je od neděle opět mobilní sauna. Stejně jako loni nabízí zájemcům možnost zažít relax z horka a následného ochlazení uprostřed města. Sauna bude návštěvníkům přístupna do 8. ledna vždy ve večerních hodinách, každý den čtyřikrát.

Sauna Josef na Nové Scéně foto: ČTK


"Neváhejte a vyzkoušejte si saunování uprostřed města. Podobné divadelní představení ve světě není," vyzývá zájemce ředitel Nové scény Štěpán Kubišta. Lidé si musí přinést ručník, župan, prostěradlo, žabky a plavky. K převlečení a úschově osobních věcí budou k dispozici šatny v suterénu Nové scény. Sauna má kapacitu osm osob a každé skupince bude k dispozici 60 minut. Vstupenky po 50 korunách jsou v prodeji v pokladnách Nové scény a Národního divadla.


Plavky nutné

Denní kapacita sauny je zhruba dvaatřicet zájemců. Podle organizátorů bude "plavat po hladině dlažby" uprostřed piazzety mezi budovami Národního divadla. Už loni upozorňovali, že plavky jsou nutné, jinak by tento záměr na veřejném místě nebylo možné uskutečnit.

Plovoucí sauna Josef je vlastně putovní. Její koncepci a realizaci mají na svědomí H3T architekti, kteří ji loni instalovala v rámci ateliérové prezentace do prostor Akademie výtvarných umění v Praze. Poté ji vysadil jeřáb na střechu Galerie Trafačka, kde pobyla téměř měsíc, než potěšila zájemce u historické budovy Národního divadla.

Autor: