31. července 2013 17:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Slovo design bereme s nadsázkou, říkají organizátorky Dyzajn Márketu

Dyzajn Market | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dyzajn Market | foto: Dyzajn Market

Tuto sobotu bude piazzeta Národního divadla patřit módě, šperkům a porcelánu. Už podeváté se zde totiž uskuteční Dyzajn Márket, který opět představí pestrou paletu českých tvůrců. Organizátorky kromě známých jmen představí i nováčky a jak prozradily v on-line rozhovoru se čtenáři Lidovek.cz, slovo "design" se o víkendu nebude brát až tak vážně.

"Naše akce se jmenuje Dyzajn Márket právě i proto, že je design na Dyzajn Márketu brán trochu s nadsázkou... Někdo se nazývá designérem, někdo návrhářem, někdo tvůrcem, někdo výtvarníkem... Z našeho pohledu je na Dyzajn Márketu k vidění jak design, tak umění, originální autorské věci, nápady, ale hlavně DYZAJN," vysvětlily s úsměvem organizátorky Terezie Tunková a Maruška Václavová.

CELÝ ON-LINE ROZHVOR SI PŘEČTĚTE ZDE

První akci uspořádaly před několika lety, s dnešní podobou však už nemá společného nic kromě nápadu a motivace: "Akce vznikla zhruba před třemi lety v kavárně Jericho jako malinká akcička s 13 designéry. Založila jsem ji já, Terezie, i proto aby moji přátelé tvůrci i já, měli další místo, kde můžeme prezentovat i prodávat své výrobky. Postupně jsem přibírala různé spolupracovníky a akce vzrostla hlavně díky mému úžasnému DREAM teamu (Janě - nyní na mateřské, Marušce a Lucii)," uvedla Tunková a dodala, že tentokrát potkají návštěvníci na piazzetě 150 prodejců. (Jejich kompletní seznam si můžete přečíst zde.)  

Aleš Loch a Plabag Sherpa

Na prázdninovém Dyzajn Márketu narazíte třeba na značku Playbag.

Tunková s Václavovou se těší hlavně na návrhářku Zuzanu Labudovou nebo značku From Kaya With Love. Kromě toho nabídne devátý Dyzajn Márket koutek pro děti v režii Divokých matek, DJ's nebo kapelu Sunflower Caravan a na své si přijdou i milovníci jídla. Kompletní program naleznete zde.

Grafika? Inspirujte nás!

Plány do budoucna? Příprava dalších ročníků a nová grafika. "Grafika vznikala narychlo, víme že není dokonalá. Na re-designu pracujeme, pokud máte nějaký návrh, uvítáme ho, náš mail pro komunikaci je dyzajnmarket@gmail.com," vyzvaly na konec organizátorky čtenáře.

terTereza Houdková
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Advantage Consulting, s.r.o.
NÁVRHÁŘ ELEKTRO OBVODŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč