Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy na designové vánoční dárky popáté: design pro děti

Design

  7:00
Jste zoufalí z hračkářství v supermarketech a rádi byste své ratolesti pořídili dárek, ze kterého budete mít radost oba (obě)? Nabídka není největší, ale několik zajímavých kousků se určitě najde.

Libuše Niklová foto: ČTK

KUSKUS DECOR

Látkové hračky, které nejsou přehnané, chytré pořadače, vlajky i pro kluky, rozumné ceny. Česká značka KUSKUS Decor navíc v neděli 16.12.2012 pořádá ve svém studiu v Praze vánoční trh. Více informací ZDE.

VIKTORIE BELDOVÁ

Ačkoliv je Viktorie Beldová zřejmě stále obklopena šperky, na festivalu designSUPERMAKET představila krásnou dřevěnou skládací loďku, která sice není v nabídce žádného obchodu, určitě se ale vyplatí designérku kontaktovat, jestli ji ještě nějaká nezbyla.. Více informací ZDE.

NAJS

Studio Najs pravidelně přichází se zábavným dětským oblečením, v nabídce má však i sloní objekt, který může být jak hračkou, tak stolkem nebo dětskou židlí. Více informací ZDE.

NAPOLI

Projekt Martiny Kupsové, Alžběty Skálové a Alžběty Zemanové, které se potkaly při studiích ilustrace na VŠUP, se pohybuje na poli ilustrace, designu i volné tvorby. Aktuálně by vás mohly zajímat vynikající textilní hračky, balící papír, hrací kalendář, pohybliví panáci a papírové skládačky. Více informací ZDE.

DEVOTO

Rodinná firma zabývající se hlavně dětský nábytkem. „Máme rádi jednoduché kombinace a řídíme se heslem, že méně je někdy více. S tím souvisí i častý požadavek našich zákazníků, aby pokojík s jejich ratolestmi vyrůstal. Náš nábytek je koncipován tak, aby dal dětem prostor osobitě rozvíjet jejich fantazii.“ Více informací ZDE.

LIBUŠE NIKLOVÁ

Hračky legendární české designérky v minulých týdnech obdivoval i New York, nafukovacího slona nebo býka si oblíbí nejen vaše dítě. Hračky se pohybují kolem tří stovek. Více informací ZDE.

ATELIER A3B

Nábytek velikosti xxs (jejich dětské křeslo a židli Elke si zamilujete, to vám zaručujeme) a hlavně chytrý systém úložných boxů, které rozvíjí orientaci a komunikaci dítěte (mobiliářní systém 344). Více informací ZDE.

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat