Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Design

UMPRUM ukáže v Praze výstavu, která v Bruselu prezentovala český design

Výstava Česká krajina foto: UMPRUM

Vysoká škola uměleckoprůmyslová (UMPRUM) v Praze ve své galerii připravila pro české publikum výstavu tuzemského designu, která se loni při českém předsednictví v Radě EU konala v Bruselu. Výstava, která nese podnázev Česká krajina, zahrnuje vybrané práce studentů, absolventů a pedagogů UMPRUM a prostřednictvím animovaných dokumentů a fotografií přibližuje produkci vybraných českých firem.
  10:00

Kurátory a autory architektonického zpracování jsou absolventka Ateliéru produktového designu UMPRUM Terezie Lexová a student téhož ateliéru Štěpán Smetana. Při výběru prací i instalaci se inspirovali českou krajinou. Vybrali jak etablované designéry, tak mladé talenty ještě studující na UMPRUM.

Výstava Česká krajina

Diváci tak uvidí třeba porcelánové sošky Alegorie covidu Moniky Martykánové, která se nechala inspirovat protipandemickými opatřeními, nebo autorské panely Markéty Jebavé, která tvoří z plstěné vlny českých ovcí. Z vystavujících pedagogů se prezentuje například studio Olgoj Chorchoj a jejich stylové sáňky nebo Rony Plesl, který je zastoupen sadou nápojového skla pro pivovar Bernard. Pro výstavu speciálně navržený mobiliář kopíruje reliéf české krajiny.

Druhou část výstavy představuje prezentace šesti animovaných dokumentů, které zpracoval tým mladých autorů z UMPRUM a Akademie múzických umění v Praze. Snímky mají nastínit příběh, vize či historii dané značky. Filmové štáby pronikly do výroby například skláren Bomma a Lasvit, firem Pruša Research a TON nebo do nitra projektu Textile Mountain, tedy obchodu, který prodává pouze přebytkovou textilní metráž a galanterii.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...