21. září 2017 6:21 Lidovky.cz > Relax > Design

V Holešovicích se otevře první obchodní dům pro milovníky designu

MINT: Weekend Market | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MINT: Weekend Market | foto: MINT: Weekend Market

Stálí prodejci, osobní přístup a kvalitní výrobky. Hala č. 13 v Pražské tržnici na Bubenském nábřeží se promění v alternativní obchodní dům. A plán? Stát se adresou se stálými prodejci, kam budou každý pátek a sobotu mířit všichni milovníci kvalitní módy, designu, umění a dobrého jídla.

Organizátoři původního MINT: Weekend Market přicházejí s novým konceptem a minimalistické prostory haly 13 mění na místo, které se má stát variací na neosobní obchodní centra.

Ve 40 prezentačních boxech zde svoji tvorbu představí při otevření MINT: POP UP HALL 13 29. září lokální tvůrci, návrháři, designéři a značky, kteří prošli přísným výběrem kvality a původu zboží. Hala 13 se přemění až do konce roku na unikátní obchodní dům.

„Objevíte na MINTu své vysněné šaty, ale nebudou vám sedět? Bude to jednoduché. Domluvíte se s návrhářem na úpravě a vyzvednete si je za týden. Nebo když se vaší kamarádce zalíbí náušnice, které jste pořídili na MINTu, budete vědět, kde prodejce každý pátek a sobotu spolehlivě najdete a na nákupy vyrazíte příště spolu,” říká principálka MINTu Lenka Kolářová.

Do haly vás přitáhne nejen originální móda a design, ale také workshopy pro dospělé i děti. Zajímavá bude spolupráce s Jatkami 78, časopisem Raketa, organizací Fashion Revolution a mnoha dalšími. Součástí MINT: POP UP HALL 13 bude stálá zóna s gastronomickými lahůdkami, vlastní kavárna MINT MIND s výbornou kávou a dorty i vybavený dětský koutek pro nejmenší návštěvníky.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz