Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
25. května 2016 7:08 Lidovky.cz > Relax > Design

Žít jako v obraze, přespání za dvě stovky u malíře Van Gogha

„Ten pokoj vám dá pocit, že žijete v obraze. Je dekorován v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Ten pokoj vám dá pocit, že žijete v obraze. Je dekorován v... | foto: Airbnb.com

Uchvátil vás někdy nějaký obraz natolik, že jste do něj chtěli vstoupit? S podobným zážitkem experimentovalo kanadské muzeum. Nechalo totiž vytvořit přesnou kopii pokoje, který je na obrazu impresionistického malíře Van Gogha.

Jeho obraz Ložnice (The Bedroom) se tak díky šikovnosti odborníků stal předlouhou skutečného pokoje v reálné velikosti. K dispozici navíc byl na známém portálu s domácím ubytováním Airbnb, kde jej bylo možné zamluvit za pouhých 10 kanadských dolarů, tedy v přepočtu za necelých dvě stě korun.

Při zařizování pokoje bylo myšleno na nejmenší detaily, tedy včetně věrohodných odstínů barev, které malíř použil. V ložnici je tak i zelená napůl ošlapaná a sešoupaná dřevěná podlaha.

„Ten pokoj vám dá pocit, že žijete v obraze. Je dekorován v...
„Ten pokoj vám dá pocit, že žijete v obraze. Je dekorován v...

„Ten pokoj vám dá pocit, že žijete v obraze. Je dekorován v postimpresionistickém stylu, je reminiscencí na jižní Francii dávných časů, přičemž světlé barvy a umělecké zpracování dává zdání jedinečnosti,“ tvrdili organizátoři nevšedního zážitku.

Van Gogh namaloval obraz celkem třikrát v rozmezí let 1888 a 1889. Vycházel z jeho vlastního pokojen v Arles, kde bydlel ve Žlutém domě.

tohTomáš Holý
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.