Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Zuzana Stivínová je nejvíc sexy v pánském typu oděvu, říká návrhářka Drápalová

Zuzana Stivínová v šatech na míru od návrhářky Moniky Drápalové | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zuzana Stivínová v šatech na míru od návrhářky Moniky Drápalové | foto: Adriana Fialová

Jako jediná měla na závěrečném ceremoniálu šaty na míru. Herečka Zuzana Stivínová oblékla netradiční róbu složenou ze tří částí, kterou pro ni navrhla Monika Drápalová pro Pietro Filipi. „Zuzana nechtěla jednorázové šaty, které by už nemohla jindy obléknout a tak si z návrhů vybrala rafinované řešení kombinovatelného kompletu,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Na závěrečném ceremoniálu na festivalu v Karlových Varech měla na sobě od vás šaty herečka Zuzana Stivínová, které jste navrhla speciálně pro ni. Jak spolupráce probíhala.
Se Zuzanou už jsem párkrát spolupracovala na divadelních projektech, takže se známe a já ji vnímám jako silnou a nekonvenční ženu. V návrzích jsem se tedy snažila vyjádřit její charakter a najít řešení, ve kterém by se cítila dobře.

Lidovky.cz: O Zuzaně Stivínové se ví, že ji móda velmi baví. Jak moc vám do navrhování „mluvila“?
Vždycky, když navrhuji pro konkrétního zákazníka, jsou pro mě jeho požadavky priorita. Zuzana nechtěla jednorázové šaty, které by už nemohla jindy obléknout a tak si z návrhů vybrala rafinované řešení kombinovatelného kompletu.

Lidovky.cz: Róbu tvoří tři části - kolová sukně, košile a frak. Čím jste se při navrhování inspirovala?
Inspirací byl jeden z modelů mé dřívější kolekce, ve které se objevil pruhovaný frak. Zuzana má ráda originalitu a nebojí se experimentovat. V souvislosti s frakem vznikla spousta asociací a podob modelu - na červený koberec si jej vzala spolu s dlouhými košilovými šaty, ale slušet jí bude i v podobě s černými kalhotami.

Zuzana Stivínová

Lidovky.cz: Proč zrovna frak? Ten není zrovna součástí dámského šatníku..
Zuzana je typ ženy, které vypadají nejvíc sexy právě v pánském typu oděvu. Chtěla jsem v modelu zkombinovat tuto mužskou strohost, ale i ženskou něhu. A právě látka, která je na frak použita, je kombinací těchto dvou principů - strohého pruhu a vinoucích se květin. Dobře padnoucí oblek je také znakem firmy Pietro Filipi, takže jsem chtěla využít tohoto symbolu.

Lidovky.cz: Kterou českou herečku byste ráda oblékala příští rok?
Zatím nemám žádný tip, uvidíme...

Monika Drápalová

Monika Drápalová svoji tvorbu prezentovala v showroomech a na přehlídkách v Paříži, New Yorku i Šanghaji. Vlastní studio otevřela v Praze i v Lyonu a v letech 2003–2006 působila jako módní ředitelka značky Korloff Couture v Paříži. Za svoji práci získala řadu ocenění i u nás, například cenu Oděvní designer roku Czech Grand Design v letech 2008 a 2013. V témže roce se stala s kolekcí Spirit, vytvořenou ve spolupráci s malířem F. Matouškem, a s kolekcí Free Circle, určenou pro městskou cyklistiku, Grand designérkou roku 2013, což je nejvyšší ocenění napříč kategoriemi.

Grand Designérem roku 2013 je módní návrhářka Monika Drápalová

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...