Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Ztratil se mazlíček. S hledáním zatoulaných zvířat pomůže i unikátní český systém


Párku málokterý pes odolá. | foto: Profimedia.cz

Premium Doporučujeme
Zaběhnutý pes, zatoulaná kočka, ale třeba i papoušek, kterému se podařilo prchnout pootevřeným oknem. Ztracený mazlíček je noční můrou snad každého majitele. Díky moderním technologiím se ovšem hledání zvířecích tuláků dostalo na zcela novou úroveň. A unikátní český celostátní pátrací systém nikde jinde v zahraničí nemají. Letos slaví desáté narozeniny a naprostá většina zvířat se díky němu úspěšně vrátí do svých domovů.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Tříletá fenka jezevčíka Bella se ztratila na konci listopadu loňského roku na jedné z benzinových pump na dálnici D11. Její roztržitý majitel telefonoval a nevšiml si, že fenka vyskočila z auta, a odjel bez ní. Následovalo čtyřdenní intenzivní pátrání, které probíhalo v několika okresech.

Byla vypsána odměna za nalezení ve výši 20 tisíc korun a nasazen široký pátrací aparát – od výlepu plakátků a komunikace na sociálních sítích přes přímé oslovení veterinářů i útulků v okolí po rozeslání pátracích SMS lidem, kteří se vyskytovali v blízkém okruhu. Nakonec se fenka našla, zraněná, 60 km od místa, kde byla se svým majitelem naposledy. Její příběh dopadl dobře, i když měla zlomenou pánev a musela okamžitě podstoupit náročnou operaci. Kdyby se ji najít nepodařilo, velmi pravděpodobně by uhynula. Dnes je v pořádku.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!