10. ledna 2017 12:00 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Šampionkou výstavy psů v Brně je fenka hladkosrstého retrívra

Zlatý retrívr předvádí ladnou chůzi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlatý retrívr předvádí ladnou chůzi | foto: Reuters

BRNO Fenka jménem Arwen Tia se v neděli stala šampionkou Hanácké národní výstavy psů na brněnském výstavišti, uvedli pořadatelé na svém webu. Pochází ze šlechtitelské stanice Vrbovecké stráně v Brně, kde se věnují chovu plemene flat coated retriever, kterému se též říká hladkosrstý retrívr. Za dva dny se na výstavišti představilo 2900 psů.

Každý den se konalo několik soutěží, celkového šampiona vyhlásili pořadatelé na závěr. „První den mohli lidé vidět plemena pracovní a lovecká, dnes plemena společenská, severská, rychlonohé chrty a také početnou skupinu vyšlechtěných hlídacích plemen, jako jsou rotvajler, knírač, německý boxer nebo leonberger. Největší počet, tedy 82, se přihlásil staffordšírských bulteriérů,“ uvedla za organizátory Vladimíra Tichá z Českomoravské kynologické unie.

Mezi rarity patřil na výstavišti například bourbonský ohař, dánská doga nebo španělský vodní pes. „Součástí výstavy jsou i štěňata a dorostenci, kteří se líbí především dětem. Těch se přihlásilo přes 400,“ uvedla Tichá.

Ač jde o národní výstavu, přilákala jako v minulých letech účastníky ze zahraničí. Letos se účastnili psi z Velké Británie, Ruska a ze Slovenska.

Dříve se výstava konala v Olomouci, kvůli rekonstrukci tamějšího výstaviště se však organizátoři přesunuli do Brna už v roce 2012 a zatím jim současné místo konání vyhovuje.

ČTK