Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šampionkou výstavy psů v Brně je fenka hladkosrstého retrívra

Magazín

  12:00
BRNO - Fenka jménem Arwen Tia se v neděli stala šampionkou Hanácké národní výstavy psů na brněnském výstavišti, uvedli pořadatelé na svém webu. Pochází ze šlechtitelské stanice Vrbovecké stráně v Brně, kde se věnují chovu plemene flat coated retriever, kterému se též říká hladkosrstý retrívr. Za dva dny se na výstavišti představilo 2900 psů.

Zlatý retrívr předvádí ladnou chůzi foto: Reuters

Každý den se konalo několik soutěží, celkového šampiona vyhlásili pořadatelé na závěr. „První den mohli lidé vidět plemena pracovní a lovecká, dnes plemena společenská, severská, rychlonohé chrty a také početnou skupinu vyšlechtěných hlídacích plemen, jako jsou rotvajler, knírač, německý boxer nebo leonberger. Největší počet, tedy 82, se přihlásil staffordšírských bulteriérů,“ uvedla za organizátory Vladimíra Tichá z Českomoravské kynologické unie.

Mezi rarity patřil na výstavišti například bourbonský ohař, dánská doga nebo španělský vodní pes. „Součástí výstavy jsou i štěňata a dorostenci, kteří se líbí především dětem. Těch se přihlásilo přes 400,“ uvedla Tichá.

Ač jde o národní výstavu, přilákala jako v minulých letech účastníky ze zahraničí. Letos se účastnili psi z Velké Británie, Ruska a ze Slovenska.

Dříve se výstava konala v Olomouci, kvůli rekonstrukci tamějšího výstaviště se však organizátoři přesunuli do Brna už v roce 2012 a zatím jim současné místo konání vyhovuje.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...