20. června 2018 6:57 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

U Hradce Králové chytili uprchlého klokana, unikal 11 dní

Záhadné kruhy v australských makových polích jsou dílem klokanů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záhadné kruhy v australských makových polích jsou dílem klokanů. | foto: Shutterstock

Strážníkům městské policie v Hradci Králové se v noci se soboty na neděli podařilo odchytit klokana, který svému majiteli z obce Divec nedaleko Hradce utekl 5. června. „Zvíře strážníci v pořádku předali majiteli,“ řekla mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Asi hodinu před sobotní půlnocí dostali strážníci od svědků oznámení, že se klokan objevil v kukuřičném poli v okrajové části města ve směru na Slatinu. „Na místo byla okamžitě vyslána odchytová služba. Strážníci klokana zasáhli z foukačky několika narkotizačními střelami. Zvíře sledovali a o půl druhé ráno se jim podařilo omámeného klokana chytit,“ uvedla Kněžourová.

Strážníci po klokanovi pátrali zhruba týden, blízko jeho lapení byli minulé úterý. Klokan, ač byl zasažen narkotizační střelou, však chytačům unikl. Klokan jménem Zuzaňák podle místních médií utekl chovateli, když protrhl oplocení nového výběhu. Celkem má chovatel pět klokanů.

Klokana zatím strážníci podle Kněžourové nechytali. „V minulosti jsme chytali například pštrosa, zebru, nosála, mývala, čínské prase, hodně hadů,“ řekla.

Klokana museli minulý týden odchytávat také hasiči a policisté v opuštěném důlním areálu v Paskově na Frýdecko-Místecku. Asi metr vysoký samec sem utekl majitelce ze špatně zavřené ohrady v nedalekém Vratimově. Nahánění v areálu bývalého Dolu Paskov trvalo v pátek ráno asi půl hodiny, nakonec na klokana skočil jeden z hasičů a zvíře skončilo v jeho náručí.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov
SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov

Pojďte si s námi zasoutěžit a vyhrajte LEGO® DUPLO® Tropický ostrov. Veselé tvoření podporuje emoční vývoj i rozvoj jemné motoriky. Odpovězte na jednoduchou otázku a získejte krásnou stavebnici.