Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Výstavu psů v Brně vyhrál velššpringršpaněl, líbila se i čivava

Na snímku šampion výstavy welššpringršpaněl Cedrik se svým majitelem Janem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na snímku šampion výstavy welššpringršpaněl Cedrik se svým majitelem Janem... | foto: ČTK

BRNO Nejlépe hodnoceným psem Hanácké národní výstavy se stal velššpringršpaněl Cedrik majitele Jana Pfausera. Pochází z chovatelské stanice Idol Bohemia v jihočeské Hluboké u Borovan. Výstava se konala na brněnském výstavišti, kam o víkendu, zejména v sobotu, přilákala tisíce lidí. V neděli v podvečer, kdy se rozhodovalo o nejlepším psovi výstavy, už většina chovatelů odcestovala.

Velššpringršpaněl je středně velké plemeno, řadí se mezi slídiče. Je určený pro nošení vodního ptactva, patří k rychlejším a větším druhům španělů. V chovné stanici Idol Bohemia se podle informací na webu rozhodli pro velššpringršpaněly původně kvůli tomu, že chtěli psa - kamaráda, ale zároveň vhodného pro myslivost.

Cedrik jako vítěz sobotního programu porazil v závěrečné soutěži nedělního šampiona, krátkosrstou čivavu Hold Me Tight ze slovenské chovatelské stanice Mystic Miracle. Loni porotcům nejvíce učarovala fenka Arwen Tia plemene hladkosrstý retrívr.

Na snímku vítězové kategorie Nejlepší chovatelská skupina perští chrti saluky...
Na brněnském výstavišti končil 14. ledna 2018 třináctý ročník Hanácké národní...

Hanácká národní výstava psů je první velkou kynologickou akcí v kalendářním roce 2018. Dříve se konala v Olomouci, kvůli rekonstrukci tamějšího výstaviště ji však organizátoři v roce 2012 přesunuli do Brna. Zatím jim veletržní areál vyhovuje.

Sobotního programu se podle katalogu výstavy účastnilo 1755 vystavovatelů, nedělního 1455. Většina chovatelů byla z Česka, cizinců přijelo nejvíc ze Slovenska, Polska a Rakouska.

Nejpočetnější zastoupení mezi plemeny měli stafordširští bulteriéři, kterých bylo víc než 100. Vystavovatelé přivezli také kolem osmi desítek rhodéských ridgebacků, zlatých retrívrů, border kolií a bernských salašnických psů. Fen bylo mezi vystavenými zvířaty více než psů.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...