Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výstavu psů v Brně vyhrál velššpringršpaněl, líbila se i čivava

Magazín

  7:28
BRNO - Nejlépe hodnoceným psem Hanácké národní výstavy se stal velššpringršpaněl Cedrik majitele Jana Pfausera. Pochází z chovatelské stanice Idol Bohemia v jihočeské Hluboké u Borovan. Výstava se konala na brněnském výstavišti, kam o víkendu, zejména v sobotu, přilákala tisíce lidí. V neděli v podvečer, kdy se rozhodovalo o nejlepším psovi výstavy, už většina chovatelů odcestovala.

Na snímku šampion výstavy welššpringršpaněl Cedrik se svým majitelem Janem Pfauserem. foto: ČTK

Velššpringršpaněl je středně velké plemeno, řadí se mezi slídiče. Je určený pro nošení vodního ptactva, patří k rychlejším a větším druhům španělů. V chovné stanici Idol Bohemia se podle informací na webu rozhodli pro velššpringršpaněly původně kvůli tomu, že chtěli psa - kamaráda, ale zároveň vhodného pro myslivost.

Cedrik jako vítěz sobotního programu porazil v závěrečné soutěži nedělního šampiona, krátkosrstou čivavu Hold Me Tight ze slovenské chovatelské stanice Mystic Miracle. Loni porotcům nejvíce učarovala fenka Arwen Tia plemene hladkosrstý retrívr.

Na snímku vítězové kategorie Nejlepší chovatelská skupina perští chrti saluky...
Na brněnském výstavišti končil 14. ledna 2018 třináctý ročník Hanácké národní...

Hanácká národní výstava psů je první velkou kynologickou akcí v kalendářním roce 2018. Dříve se konala v Olomouci, kvůli rekonstrukci tamějšího výstaviště ji však organizátoři v roce 2012 přesunuli do Brna. Zatím jim veletržní areál vyhovuje.

Sobotního programu se podle katalogu výstavy účastnilo 1755 vystavovatelů, nedělního 1455. Většina chovatelů byla z Česka, cizinců přijelo nejvíc ze Slovenska, Polska a Rakouska.

Nejpočetnější zastoupení mezi plemeny měli stafordširští bulteriéři, kterých bylo víc než 100. Vystavovatelé přivezli také kolem osmi desítek rhodéských ridgebacků, zlatých retrívrů, border kolií a bernských salašnických psů. Fen bylo mezi vystavenými zvířaty více než psů.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...