Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Kubišovou bych chtěla mít na každém představení, říká herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová

Berenika Kohoutová | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Marta Kubišová si myslela, že slyší svůj hlas z nahrávky. To ale její píseň zpívala Berenika Kohoutová, herečka se stejně sametovým chraplákem, která právě vystupuje v novém recitálu Marta.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet Premium

To, že nikdo nezpívá jako Marta Kubišová, si můžete myslet jen do chvíle, než pod rozvětveným platanem na nádvoří Musea Kampa zazní první tóny představení, v němž Berenika Kohoutová hraje a zpívá osudy režimem zkoušené ženy a zpěvačky.

„Z jiných představení odcházím rovnou domů. Z Marty nemohu. Sedím tam s ostatními, dám si minimálně jedno pivo a musím to všechno nějak vstřebat, protože ta role je prostě záhul,“ říká o divadelním recitálu jeho hlavní představitelka. O hře, kterou vytvořilo duo Daniela Sodomová a Adéla Laštovková Stodolová k osmdesátým narozeninám Marty Kubišové, se kritiky právem vyjadřují jako o divadelním hitu tohoto léta.

V oceňovaném výkonu Berenice Kohoutové nebrání ani obvázaný prostředníček, který si zlomila během zkoušek. „Pořád je to lepší než vyvrtnutý kotník,“ směje se herečka v pražské kavárně Hlína, kde se zjevila uprostřed prudké letní bouřky. Venku se valí proudy vody, a ona přijde v průhledných sandálech na vysokých podpatcích, nenamalovaná a půvabná.

Když jsem Martu Kubišovou viděla v hledišti, říkala jsem si, že bych ji chtěla mít na každém představení. Z ní sálala tak obrovsky pozitivní energie! Všechno se mnou zpívala i říkala.

Divadelní recitál Marta měl premiéru už na začátku června. Jaký máte z hraní titulní role pocit?
Skvělý! Mám hroznou radost, že se divákům představení líbí. Už jsem slyšela, že ze všech představení na Letní scéně Musea Kampa – tedy ještě Wericha a Medy – je Marta nejlepší. To snad nebude z mé strany znít ani jako závist, když ve Werichovi hraji jeho ženu Zdenku. No a pak se divákům moc líbí Martiny písničky. Líbí se jim, jak ji s Hankou Holišovou hrajeme a zpíváme. Je to úžasné, protože ta dřina na zkouškách byla velká. A když recitál viděla i Marta osobně, byla úplně nadšená. Co je víc?

Věděla jste, že bude Marta Kubišová sedět na premiéře v první řadě?
Ano – a vlastně mi to ani nevadilo. Když jsem ji tam pak viděla, říkala jsem si, že bych ji chtěla mít v hledišti na každém představení. Z ní sálala tak obrovsky pozitivní energie! Všechno se mnou zpívala i říkala. Kousek za ní seděla moje kolegyně a kamarádka Hanka Vagnerová, která mi po premiéře řekla, že když na začátku zpívám mimo jeviště a diváci mě ještě nevidí, tak se prý Marta otočila na svou dceru a ptala se jí: „To jsem já? To nejsem já. Nebo jo?“ (směje se)

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
první měsíc jen za 1 Kč

Roční

490
890 Kč
Předplatit
+ 6 měsíců zdarma oproti měsíčnímu předplatnému
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Dvouleté

1 690
Předplatit
+ 5 měsíců zdarma oproti měsíčnímu předplatnému
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 30 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!