Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magazín

Rozmazlený princ Justin Trudeau. Proč jeho charisma slábne a hrdinu západních liberálů opouští i jeho manželka?

Kanadský premiér Justin Trudeau. | foto: ČTK

Premium
Německá kancléřka slastně přivírala oči, Ivance Trumpové se podlamovala kolena. Pro její macechu Melanii byla líbnutí od kanadského premiéra zjevně jedinými okamžiky, kdy na světové politické scéně netrpěla. A Emmanuel Macron?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Francouzský státník se na Justina Trudeaua věší, objímá ho a tiskne jako nevěsta, která pořád ještě nemůže uvěřit, že jí řekl ano. Ani polonahý Tarzan by se nechytal vedle sex-appealu Kanaďana v padnoucím obleku. Princezny, muži, děti, všichni ho milují.

Proč mu tedy – zničehonic – jeho progresivní politická partnerka a oddaná manželka Sophie nechává jejich tři děti (14, 12 a 9 let) v péči a po 18 letech si sbalila kufry?

Javorový glamour

Zkoušel si někdo představit Miloše Zemana s manželkou na obálce Vogue? Samozřejmě že ne! A obdobně tomu bylo s nevýraznými politiky a manželkami Kanady. Výjimkou byla krásná Maggie, ministerská dcera, která se ve dvaadvaceti provdala za legendu kanadské politiky, jedenapadesátiletého premiéra Pierra Trudeaua. Coby jeho (médii sledovaná) manželka pak v sedmdesátých letech pařila s Rolling Stones a spala s Tedem Kennedym.

Měla v posteli Jacka Nicholsona a celý zástup nejobletovanějších playboyů. A zároveň byla maminkou Justina a jeho dvou mladších bratrů (máti milovali, vzdor její časté nepřítomnosti a hospitalizaci v psychiatrické léčebně). Manželé Trudeauovi si tykali s globální elitou, rodinným přítelem byl Fidel Castro: spolu s americkým prezidentem Carterem pak stál u Pierrovy rakve. (A Justin, coby novopečený premiér, byl roku 2016 upřímně zaskočen tornádem, které bezděky spustil na Twitteru, když diktátor zemřel. Vždyť jen vyjádřil lítost nad ztrátou mimořádného muže…)

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!